Olumlu Tavrına Katkı Sağlayacak 10 Film

  deng-lan-767446-unsplash

  Çoğu zaman film izlerken bu filmin bize ne kattığına dikkat etmez; keyifli vakit geçirmeyi amaç ediniriz. Fakat, bu filmlerin bize neler kattığını da bilerek izlemek aldığımız keyfi iki katına çıkarabilir. 'Hangi filmler olumlu tavrıma katkı sağlar?' sorusunun cevabı ise yazımızda!

  1. Bay Evet (IMDB: 6.8)

  Carl Allen'ın hayatı hiçbir yere gitmemektedir. Kendi kendine yarım etmeye dayalı bir programa katılan Carl, artık her şeye evet demektedir. Bu sayede hayatında şaşırtıcı ve beklenmedik birçok gelişme yaşasa bile zor şeyler de yaşayacaktır.

  2. 3 Aptal (IMDB: 8.4)

  Mühendislik fakültesinde okuyan 3 öğrencinin başlarından geçenler, eğitim sistemine karşı duruşları ve bunu değiştirmek için yaptıklarının hikayesi.

  3. Esaretin Bedeli (IMDB: 9.3)

  Tutukluyken tanışan ve yıllar geçtikçe çok iyi arkadaş olan iki adam, asıl teselli ve kurtuluşu genel ahlakta buluyor.

  4. Forrest Gump (IMDB: 8.8)

  Normalden oldukça düşük olan IQ'suna rağmen Forrest Gump, inanılmaz bir hayat yaşamaktadır. 20. Yüzyılın en çok önem taşıyan olaylarına şahitlik etmekte ve hiç çabalamadan kendisini çok önemli noktalarda bulmaktadır.

  5. Hayat Güzeldir (IMDB: 8.6)

  Açık fikirli bir Yahudi kütüphaneci ve oğlu soykırım kurbanı olduklarında, oğlunu kamplarının etrafındaki tehlikelerden korumak için mükemmel bir irade, mizah ve hayal karışımı kullanır.

  6. Walter Mitty'nin Gizli Yaşamı (IMDB: 7.3)

  İş arkadaşıyla olan işi kötü gitmeye başladığında Walter, gerçek dünyada hiçbir zaman hayal edemeyeceği kadar olağanüstü bir maceraya dönüşecek olan dünya çapında bir yolculuğa girişiyor.

  7. Yenilmez (IMDB: 7.4)

  Nelson Mandela, Güney Afrika Başkanı olarak ilk döneminde ırkçılık ve birçok nedenden dolayı parçalanmış olan ülkesini birleştirmek için bir girişimde bulunur: Rugby Milli takımını 1995 Rugby Dünya Kupası'na hazırlamaya başlar.

  8. Umudunu Kaybetme (IMDB: 8.0)

  Mücadele dolu bir hayatı olan bir satış elemanı, oğlunun velayetini alabilmek için yaşamını değiştiren profesyonel bir kariyere adım atmak için hazırlıklara başlar.

  9. Her Çocuk Özeldir (IMDB: 8,4)

  Yeni sanat öğretmeninin sabır ve kararlılıkla okuldaki asıl problemlerinin nedenini açığa çıkarmasına kadar 8 yaşındaki çocuk, sadece bir baş belası olarak görülmektedir.

  10. Barfi! Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur (IMDB: 8.1)

  3 gencin aşkın toplumun normal tanımından ve algısından çok daha farklı şeklide tanımlanabileceğini keşfedişinin hikayesi.

  Güvenilir İnsanların Yapmadığı 10 Şey
  Nasıl Daha Sorumlu Olabilirsin?
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.