Bayram Tatiline Hangi Hayal ve Kitapla Çıkıyorsun?

  Bayram Tatiline Hangi Hayal ve Kitapla Çıkıyorsun?

  Bayram tatili yoğun bir iştemposu ya da yoğun bir öğrencilik hayatıın sonrasında kısacık da olsa nefes alabileceğin bir şey haline geliyor. Bayram tatilinde hayal kurmak, hayalini gerçekleştirmek ve bunun yanı sıra bayram tatiline giderken ki yolculuk anları ve o yolculukta bize eşlik eden kitaplar.. Bu yazımızda bol bol hayal ve bol bol kitap içerikleri sizlerle. Keyifli okumalar! 

  Bazen anda kalmak zordur. Yeni bir fikir ya da servis tasarımı üzerine çalışıyorsam, sık sık fikir ataklarına uğradığımdan, dönemsel olarak çok daha zor oluyor. 'An' yeni fikirlerle bölünüyor ve zihinde bir koşuşturmadır başlıyor.

  Üretmek güzel olsa da bu dönemlerde kitap okuyabilene aşkolsun! Bir satır bir fikri tetiklerse, kitabı bırakıp unutmadan fikrimi deftere yazıyorum. Bu iyi bir senaryo. Acaba deyip bilgisayar başına geçecek kadar meraklanmışsam, okumaya devam edemiyorum. Bir tık bir email derken saatler geçiyor, okuma saatim de... Normalde haftada bir ya da iki kitap okuma ve öğrenme ritmimden üç ayda bir kitap okumaya kadar tempom düşüyor. Zihinde bir açlık halleri...

  Ben de çareyi kitap şeçimini stratejiye dökerek buldum! BinYaprak'ın geleceğini tasarladığımız, fikir bolluğunda yolumu bulmaya çalıştığım bugünlerde iki kritere göre kitap seçiyorum: çalıştığım alanla ilgili ve araştırmamın bir parçası olan iş kitapları; bölümleri birbirinden bağımsız, hızlıca ve zihnim kıpırdaşmadan okuyabileceğim kitaplar.

  Peki ne buldun dersen, bugünlerde çok keyifle okuduğum, bayramda yanımda her yere taşıyacağım bu kitabı herkese öneririm! Zihnim kesinlikle yürüyüşe çıkmıyor: Tim Ferris'in yeni kitabını okuyorum: "The Tools of Titans: the tactics, routines and habits of billionaires, icons and world-class performers." Koca bir not defteri gibi düşünebileceğiniz bu kitapta ilham veren liderlerden hikayeler, iş hayatını kolaylaştıran aplikasyon ve tiyolar ve bir ömür boyu okuyabileceğim kadar uzun bir kitap listesini biriktirmeye başladım bile. Bir örnek paylaşmak gerekirse, güne heyecan, şükran ve ilhamla başlamamda, aldığı ücreti son kuruşuna kadar hakkeden keşfimi Tim Ferris'e borçluyum- 'Five Minute Journal' applikasyonunu herkese tavsiye ediyorum.

  Elimde kitabım, hayalimde TurkishWIN ve BinYaprak'ın yenilikleri, özlemini çektiğim ailem ve haydi gel artık diyen Eceabat-Ayvalık sahillerine hazırım!

  Peki sen? Bayram tatiline hangi hayal ve kitapla çıkıyorsun? 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.