BinYaprak’ta Ben de Aktifim!

  BinYaprak’ta Ben de Aktifim!
  BinYaprak'ı duydun ve BinYaprak ailesi içinde aktif olmak istiyorsun, hem kendine hem çevrene değer yaratmak istiyorsun ama ne yapacağını tam bilmiyor musun? İşte bu yazıda, BinYaprak'da nasıl aktif olabileceğine ve daha iyi nasıl network sağlayabileceğine dair ipuçları ve yaşanmış ilham dolu hikayeler alıyor.
  BinYaprak platformu, çalışan kadınların kız kardeşlik ağı olduğu için, onu sadece kadınların yer aldığı bir oluşum olarak görme. Burada iş hayatında kadınları destekleyen erkekler, üniversite öğrencileri, çalışan kadınlar kadar çalışma hayatına ara veren kadınlar da yer almakta.
  Herkesin bir merak ettiği, ilgi alanı olarak hakkında kendini geliştirdiği ve geliştirmek için neler yapabileceğini araştırdığı bir konu, veya yaşadığı bir hikayesi mutlaka vardır. Bunu hem insanlarla paylaşarak değer oluşturabilmek, hem de var olan paylaşımlardan ilham alarak yeni ufuklara yelken açabilmek adına BinYaprak'ta aktif olmak sana yeni kapılar açacak. Bine bin katmaya ve çalışma hayatında ilham yolculuklarına hazır ol:

  İlham al

  BinYaprak'a üye olup kendi hikayeni anlatabilir; annenin, kız kardeşinin, sevgilinin, eşinin, kızının mükemmel hikayeleri ile ilham olabilir; başkalarının eşsiz hikayelerini hem okuyabilir hem izleyebilirsin. Aynı zamanda "ilham veren şirketler" ile birçok şirkette çalışanların deneyimlerine şahit olup onlarla network sağlayabilmek için ipuçları da elde edebilirsin. Kendi hikayeni paylaşmak istersen de tek ihtiyacın olan, bir kayıt cihazı ve ilham dolu bir hikaye. Kalemine, daha doğrusu klavyene, güveniyorsan hikayelerini neden yazıya dökmüyorsun?
  BinYaprak'ta profilini de tamamladıktan sonra yapabileceklerin sınırsız. Öncelikle ilham videolarını izlerken hayallerine hayal katacaksın. İstersen sen de kendi ilham videonu çekebilirsin. Mesleğin, okuduğun bölüm, kurduğun girişim hikayen, yaptığın spor veya yıllardır sürdürdüğün bir hobin ile ilgili sen de diğerlerine ilham olabilirsin.
  Video çekmek istemiyor ama yaptıklarınızı paylaşmak mı istiyorsunuz? BinYaprak yazarları arasına katılmaya ne dersin? Yazı diline güveniyorsan, yazarak insanlara ilham olmanın gücüne de inanıyorsan BinYaprak'ta yazabilirsin. Birçok patikada çeşitli konularda yazı yazabilir, başkalarına ilham olabilir, var olan yazıları okuyarak yeni kapılar aralayabilirsin.

  Hayal et

  Hayal etmekten korkma. Hayal ederken aynı zamanda kendini keşfedersin. BinYaprak'ta ise hayal panonu oluşturabilirsin. Hayallerini insanlarla paylaşırken, belki hayal ortağı bulabilirsin, neden olmasın? Hayal panonu oluşturmak için izlemen gereken üç basit adım: Hazırlan: Kağıt kullanmayı seviyorsan makas, uhu, sevdiğin birkaç dergi; dijitalciysen Pinterest gibi farklı görseller bulabileceğin bir siteye üye olup malzemelerini topla. Havaya gir: Hayal etmek müziksiz olmaz! BinYaprak'ta yer alan "Hayal Ediyorum Müzik Listesi"ni dinleyebilirsin. Hayal Panonu oluştur: Haydi derin bir nefes al ve yola çık! Eğer öğrenciysen ve Hayal Atölyeleri üniversitene gelsin istersen BinYaprak sitesinden başvuru da yapabilirsin.

  Keşfet

  Kendimize olan keşfimiz hiçbir zaman tamamlanmaz. BinYaprak'ta ; çalışan kadın, üniversiteli, yeni mezun, BinYaprak erkeği kategorilerinde bir çok yazı, bir çok alana ait bilgi seni bekliyor. Endüstri mühendisliğinden, Erasmus'a nasıl gidilir? 'e ; yaşam bilimlerinden sosyal girişimciliğe kadar, birçok konuda bilgi edinebilir, başkalarının deneyimlerinden faydalanabilirsin. İstersen sen de bir patikada yazı yazabilir veya öncüsü olarak yepyeni bir patika oluşturabilirsin.

  Her insanın hikayesi özeldir ve ilham vericidir. Etrafında ilham aldığın kişilerle röportaj yapabilirsin. Onların hikayeleri BinYaprak'ta hayat bulabilir. Röportajını ister videoya ister yazıya aktarabilirsin. Var olan röportajları izleyerek veya okuyarak inanılmaz tecrübelere şahit olabilirsin. 

  Yola çık

  BinYaprak, kadınların çalışma hayatında potansiyelini keşfetmesi, birbirinden ilham alması, tecrübelerini paylaşması için var olan geniş bir kız kardeşlik çemberi. Senin yolculuğuna rehberlik edebilmek için yola çıktık. Bu yolda hepimizin birbirimizden öğreneceği çok şey var. Bizimle BinYaprak için önerilerini paylaştığında, #KızKardeşlikÇemberi'ne kendi hikayenle katıldığında, sorulara cevap verip kendi sorularını bizimle paylaştığında, yani çembere sen de katıldığında daha da güçlü olacağız. Burası senin platformun... Eğer bu sorular benim için yeterli değil, benim bambaşka bir yolculuk için desteğine ihtiyacım var diyorsan, paylaş bizimle! Senin de kariyer yolun açılsın; ilham videoları, makaleler, tecrübe paylaşımı ile cevap bulan sorular ve canlı yayın etkinlikleri ile senin yolculuğun da şekillensin. Yolu aç, yola çık, yolun açık!
  Aklında bir soru var ve bunun için çeşitli görüşlere mi ihtiyacın var? BinYaprak'ta bine bin katan herkes senin sohbetine katılarak eşsiz tecrübelerini paylaşmaya hazır. Sen yeter ki sorunu veya danışmak istediğin konuyu sohbet alanında paylaş, ilham almak isteyen ve ilham olmak isteyen kişilerle karşılıklı tecrübe ve öneriler paylaşımı ile BinYaprak'ta bine bin kat!

  Paydaş ol

  BinYaprak günden güne gelişen ve kadınlar kadar erkeklerin de var olduğu, değer yaratarak gelişen bir sosyal girişim. Bu platformda sen de dilersen ana paydaş, medya paydaşı, ilham veren şirket veya İlkyaprak olarak destek verebilirsin.

  BinYaprak ilham buluşmalarına katıl

  BinYaprak etkinliklerinde yer almaya ne dersin? BinYaprak Facebook hesabından yaptığımız canlı yayınlarında bulunabilirsin ve istediğin soruyu sorma imkânını yakalayabilirsin. Aynı zamanda fiziksel etkinlik olan "BinYaprak Buluşmaları"nda da yer alabilirsin. BinYaprak Buluşmalarında canlı yayın süreçlerine dâhil olurken sonrasında birebir sorularını sorabilir ve networkünü genişletebilirsin.

  Bunları gerçekleştirmek için sabırsızlanıyor musun? Haydi binyaprak.com'a o zaman!

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Nadide Sema Özsayan, 1996 yılında Karaman'da dünyaya geldi. 2014 senesinde Piri Reis Üniversitesi Makine Mühendisliğine başladı, daha sonra bir hayalini gerçekleştirerek Bahçeşehir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'ne geçiş yaptı. Şu anda BinYaprak İçerik Pazarlama Stajyeri olan Nadide, aynı zamanda Bir Konu Bir Konuk, Future’s CEO, Endless Abroad, Simurg Derneği, Öğrenim Tasarımları ekiplerinde dijital pazarlama ve organizasyon alanlarında aktif olarak görev almaktadır.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.