Daha Önce Hiç Bu Açıdan Bakmadınız…

  STEM-dai-dien

  STEM'in farklı açılarından haberdar olacağınız yazımız sizinle. Keyifli okumalar!

  STEM'i ayrıntılı olarak açıklamak gerekirse, "Bütünleşik Öğretmenlik Projesi" demek çok yerinde bir anlatım olacaktır. Kısaca, sadece kendi alanımızı değil, diğer birimleri de içerisinde barındırarak bizi tamamlayan bir çalıştay. Fakat, "Bütünleşik Öğretmenlik Projesi" denildiğinde, sadece öğretmenin etkin ve yetkin olduğunu çağrıştırıyor kulaklarda. Oysa uygulamaya geçtiğimizde, böyle olmadığını görüyor, kendimizi uçsuz bucaksız bir bilgi beceri ve hayal denizinde keyifle yüzerken buluyor ve aslında görüyoruz ki, bu adımlarda, her bir kulaçta, bizler de öğrenciler gibi, önce birçok bilgi ediniyor, kendimizi geliştiriyor, farklı bakış açılarını ve yeni öğrenme kapılarını hem kendimize, hem de öğrencilerimize açmış oluyoruz.

  Gerçekleştirdiğimiz her bir uygulamada, öğrencilerimiz ile bağlarımız kuvvetleniyor. Onların bilgi, beceri ve yeteneklerinin sınırı olmadığını keşfediyor ve bir kez daha geleceğe, yeni nesillere ve gençlere olan inancımız kuvvetleniyor. İşte tam bu kısım, yorulduğumuzda, gücümüz tükendiğinde bize umut ve güç veriyor. Yani öğrencilerimize kendi hayal dünyalarını keşfetme imkanı verirken, bize de gençlik enerjisi ile birlikte keyifli bir süreç kazandırıyor.

  Ortaya çıkan ürünler, hiç düşünmediğiniz yollardan sonuca ulaşıyor. Bu da, aslında her bir öğrencimizin bireysel farklılıklarının ne kadar fazla olduğunu gözler önüne seriyor.

  STEM, adeta ömrünüz boyunca bitmeyen bir yolculuğun içinde olduğunuzu, aslında yaşadığınızı, canlı olduğunuzu, bu hayatın içinde var olduğunuzu, hayatın küçük ama önemli bir parçası olduğunuz duygusunu size tattırıyor uzun vadede.

  Sevgili öğretmenim! Olumsuz yönlerinden bakarak, kendini keşfetmekten, bu güzel yolculuğun keyfinden ve tadından uzak ve mahrum bırakma. Aç pencerelerini hayata ve STEM ile dokun dünyaya.


  Kadriye Dayıoğlu

  Biyoloji Öğretmeni

  Uğur Okulları Sakarya Kampüsü

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BAUSTEM merkezi öğretmen eğitimi uzerine uzmanlaşmış bir araştırma ve geliştirme merkezidir. STEM bütünleşik öğretmenlik bilgi ve becerileri projesine ev sahipliği yapmaktadır. Merkez bünyesindeki programlar ile STEM öğretmenleri yetiştirilmekte ve öğrencilerin çağa uygun becerilerle donatılması sağlanmaktadır.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.