Öykü Öztürk'ün BAUSTEM Anıları

  Öykü Öztürk'ün BAUSTEM anıları için yazımıza tıklayın!

  inTeach Portalı Nedir?

  STEM: Bütünleşik Öğretmenlik Bilgi ve Becerileri Projesi'nin resmi internet sayfası inTeach nedir? Ayrıntılar yazıda...

  Hayatın Kendisi STEM

  Bilişim teknolojileri öğretmeni Özlem Güler'den STEM hakkında oldukça faydalı bilgiler içeren bu yazımız için keyifli okumalar dileriz.

  Bir Öğretmen Sonatı

  "Hayatın içinde yerini almayan eğitimi boşuna uğraş sayarım.

  Hani, boşa dönen avara kasnak misali…"

  Hayatım Eğitim, Enver Yücel 

  Bizim İçin Başlangıç

  STEM herkes için yeni ve heyecan dolu başlangıcın anahtarı oluyor. Gelin bunu hep birlikte keşfedelim! 

  Ben Bir ErkenSTEM Öğretmeniyim

  Öğretmenlik mesleğini seçmemin en büyük sebebi öğretme aşkıydı. Öğretmeyi sevdiğim gibi araştırıp yeni şeyler izlemeyi, denemeyi seviyordum. Devamı yazımda!

  STEM ile Çocuklar Hayata Hazırlanıyor

  STEM'in çocukları hayata hazırladığını düşünüyoruz. Nasıl mı? Öğrenmek için okumaya devam et!

  STEM Sohbetleri: Fadime Coşkun ile ErkenSTEM’i Konuştuk

  ErkenSTEM öğretmeni Fadime Coşkun ile erken yaş STEM uygulamalarını, STEM öğretmenliği yapmak isteyenler için tavsiyelerini, öğrencileriyle tecrübelerini konuştuk.

  STEM-FeTeMM Yolculuğumda Valizime Doldurduklarım

  STEM+A afişlerinin benim için anlam kazandığı yıldır, 2016-2017 eğitim öğretim yılı. Kendimi ve mesleki donanımımı geliştirdiğim bu yıl yazımın devamında!

  Matematik Yeni Bir Deterjan Mı?

  Ürün geliştirme, sorun çözme matematiğin doğasında var. Peki boş bir mideyle matematiğin doğuşu arasında nasıl bir ilişki var? Öğrenmek için okumaya devam et!

  STEM Ders Planı Yarışması Nedir?

  STEM Ders Planı Yarışması hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı okumaya devam et!

  Matematik Öğretmeni Gözüyle STEM ve BTHP

  "Matematik bizim ne işimize yarayacak hocam?" Bir matematik öğretmeni olan Halit Tansel Satan'ın STEM hikayesini sizlerle paylaşıyoruz, keyifli okumalar!

  STEM Öğretmeni Olabilmek

  Dijital çağın gereksinimlerini karşılamak için ihtiyaç duyulan 21. Yüzyıl becerileri ile donatılmış bireyler yetiştirmenin yollarından birine bakalım. Keyifli okumalar!

  Uğur’da STEM ile Üç Yıl

  Aslında "Nasıl Olacak?" sorusuyla başlıyordu her şey. Eğitim için İstanbul'a ilk gittiğimde, bir grup içi kıpır kıpır, heyecanlı, başarmanın ve başaracak olmanın, farklılığın ve farkındalığın şaşkınlığı ve mutluluğuyla dolu öğretmenlerle tanışmak, onlarla çalıştaya katılmakla başladı. "STEM: Science, Technology, Engineering and Mathematics" aslında kelimenin ne olduğu herkes tarafından, kulaktan dolma da olsa, biliniyordu. Ama nasıl olacaktı? Öğretmen ne yapacaktı? Öğrenci ne hissedecekti? En önemlisi öğrenci hangi bilgiyi, nasıl edinecekti?

  Neden STEM?

  Etkili öğrenmenin bir parçası olan STEM eğitimi, öğrencilerin öğrenim sürecinde nasıl bir etkiye sahip? Özlem BEYTEKİN GÜLLE, bu sorunun cevabını kendi deneyimleri ve öğrencilerinin kazanımlarıyla sizin için kaleme aldı. Keyifli okumalar!

  GELECEĞE YATIRIM

  21. yüzyıl mesleklerinin istediği çok yönlü, üretken, yaratıcı bireyler yetiştirmek için öne çıkan STEM eğitimini, alanın içinden Ezgi Öğretmen'le birlikte tanıyoruz. Keyifli okumalar !

  Bir STEM Öğretmeni Olmak

  Eskişehir Bahçeşehir Koleji'nden Okul öncesi Zümre Başkanı Canan Bektan sizlere STEM Çocuk macerasını anlattı. Siz de hem STEM Jr. nedir öğrenin hem de bu değerli deneyimin sonuçlarından ilham alın! Keyifli okumalar...

  İçimizdeki Çocuk

  Uğur Okullarından Fizik Öğretmeni Sevgi Cansu Aydalga'nın STEM macerasını yazdığı bu yazımızı kaçırma! İçindeki çocuğu kaybetmeyen Sevgi hanımın hikayesi. Bu yazıdaki deneyimlerden ilham almanız dileğiyle... Keyifli okumalar!

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.