Dijital Çark

  Dijital Çark

  Accenture, Küresel Havacılık ve Savunma şirketleri arasındaki pazarı anlamaya yönelik olan araştırma programını tamamladı. Endüstrinin "Dijital Çark" ve "Dijital İkiz" kavramlarıyla ilgili hazırlığı ve adaptasyonu hakkında bilgi edinmek için okumaya devam et!

  Dijital Avantajın Kilidini Aç

  A&D (Uzay ve Savunma) endüstrisinde, şu anda bağlı olan sensörlerin, cihazların ve bileşenlerin çoğalmasından kaynaklanan veri yoğunluğu ile uğraşmak, büyük ve yaygın bir zorluk. A&D şirketlerinin yaklaşık dörtte üçü (%74) şu an operasyonel verilerle dolup taştıklarını kabul ediyor. Fakat bu aynı zamanda büyük bir fırsat kaynağı. Zorluğu yönetmek ve faydaları yakalamak için, iki kavram olan Dijital Çark ve Dijital İkiz, A&D endüstrisinde giderek daha önemli hale geliyor.

  Dijital İkiz, fiziksel bir ürünün (uçak motoru veya kabin bileşeni gibi) dijital bir temsili. XCAD ve ilgili mühendislik bilgileri dahil, ürün özellikleri, geometri modelleri, malzeme özellikleri ve ilgili simülasyon bilgilerini içeriyor. Dijital Çark, Dijital İkiz'i bir ürünün tüm yaşam döngüsünü genişleterek, fikir, tasarım, mühendislik, performans, üretilebilirlik ve servis edilebilirlik arasındaki tüm veri akışlarını kapsıyor. Bir ürün/hizmetin etkileşime girdiği tüm organizasyon ve kaynaklara değen çok önemli bir çark.

  Havacılık ve diğer A&D ürünleri, daha bağlantılı hale gelip platformlar oluşturdukça çok daha zengin ve farklı değerde potansiyel kaynaklar öneriyorlar. Bu platformlar büyüyüp geliştikçe; yeni hizmetler, müşteri ve ortaklık ilişkileri, kritik yeni gelir akışları için potansiyel yaratıyor. Şirketlerin bundan yararlanamama potansiyelleri de mevcut. Bundan faydalanmak için şirketlerin ürün ve hizmet sürekliliği aracılığıyla bağlantılı bir değer akışı oluşturan Dijital Çark konusunda uzmanlaşmaları gerekir. Bu gayet açık bir zorunluluktur ancak araştırmalar şu anda bunun gerçekleşmediğini gösteriyor. Araştırma sonuçlarına bakıldığı zaman A&D şirketlerinin sadece %7'si birçok ekibin stratejisini ve/veya çalışmalarını etkileyen Dijital Çark'ı entegre etmiş durumda.

  Dijital İkizlerin kullanımının çok daha yaygın olduğunu, ancak günümüzün operasyonlarında verimliliğe ulaşmaya çok az odaklanıldığını gördük. Yine araştırma sonuçlarımıza göre A&D şirketlerinin %97'si mevcut ve/veya yeni ürünler ve hizmetler için bu teknolojileri kullanıyor. Kısacası sektör, dijital hizmetlerden ve verilerden yeni büyüme sağlamaktan ziyade maliyet optimizasyonuna odaklanmış görünüyor. A&D şirketlerinin sadece %9'u, hem operasyonel verimliliği hem de yeni iş kazanımlarını başarıyla gerçekleştirdiklerini söylüyor.

  Yazının tamamına ulaşmak için buraya tıkla!

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.