Ücretsiz Eğitim Platformları: Microsoft Learn

  Ücretsiz Eğitim Platformları: Microsoft Learn

  Microsoft Learn nedir? Avantajları nelerdir? Ücretsiz olarak kendinizi geliştirebileceğiniz bu platformu öğrenmek için yazımıza!

   Microsoft Learn, başta Microsoft ürünleri olmak üzere pek çok alanda etkileşimli eğitim sunan ücretsiz online bir platformdur. Belirlediğiniz hedefinize özel, uygulamalı ve etkileşimli içerikleriyle yeni yetkinlikler kazanmanıza yardımcı olur. Microsoft Learn içerisinde çeşitli öğrenme yolları, modüller ve üniteler barındırır. Ayrıca profiliniz olmasa da tüm öğrenme içeriklerine erişip kullanabilirsiniz. Gelin Microsoft Learn'ü ve sunduğu kursları daha yakından tanıyalım.

  Microsoft Learn Kursları

  1) Kurslar

  Microsoft Learn, öncelikle microsoft ürünleri olmak üzere pek çok konuda ücretsiz kurslar sunmaktadır. Platform içerisinde, Azure geliştiricileri, çözüm mimarları ve yöneticiler için rol tabanlı eğitim ve öğrenme yolları bulunmaktadır. Bunların yanında, Microsoft Power BI, PowerApps, Dynamics365, Microsoft365, Office ve Visual Studio için de rol tabanlı eğitim ve öğrenme yolları sunulmaktadır. Microsoft Learn, diğer Microsoft ürünleri ve hizmetleri için de eğitim içerikleri sunmaya çalışmaktadır.

  2) Öğrenme Yolu Nedir?

  Öğrenme yolları, geliştirici, mimar veya sistem yöneticisi gibi çeşitli roller ya da Azure Web Apps, Power BI veya Xamarin.Forms gibi teknolojileri içeren modüllerden oluşmaktadır. Bir öğrenme yolunu tamamlamak size eğitim içeriğini tamamladığınız teknolojinin veya rolün farklı yönlerine ilişkin yeni yetkinlikler kazandırır. Microsoft Learn size çeşitli öğrenme yollarıyla hedefinize ulaşmanızı sağlamaktadır. Ayrıca tamamladığınız bir öğrenme yolu ile bir ödüle sahip olursunuz!

  3) Modül Nedir?

  Platformda seçebileceğiniz çeşitli modüller bulunmaktadır. Modülü, içerisinde videolar, laboratuvarlar ve makaleler gibi ilgili üniteler bulunduran uygulamalı bir kurs olarak tanımlayabiliriz. Bir modülü tamamlamak size rolünüz ve hedef teknolojiniz ile ilgili yeni bir beceri kazandırır. Ayrıca bir rozete sahip olursunuz!

  4) Ünite Nedir?

  Microsoft Learn içerisinde yer alan üniteler, modülde yer alan öğrenim içeriği, etkileşimli bir etkinlik veya testtir. Bir üniteyi tamamlamak size yeni bilgiler kazandırırken deneyim puanı da alırsınız!  

  Sık sorulan sorular 

  Hangi dersler sunulur? Hangi eğitimler var?

  Microsoft ürünleri başta olmak üzere pek çok alanda eğitim sunulmaktadır. Detaylı bilgi için buradan sayfayı ziyâret edebilirsiniz.

  Eğitimler hangi dilde veriliyor?

  Ürün öğrenme yolları şu dilleri destekler:

  • Azure (17 dil): Japonca, Korece, Geleneksel Çince, Basitleştirilmiş Çince, Rusça, Almanca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Brezilya Portekizcesi, Macarca, İsveççe, Çekçe, Felemenkçe, İberya Portekizcesi, Lehçe, Türkçe
  • Dynamics (4 dil): Japonca, Almanca, İspanyolca, Fransızca
  • PowerBI (23 dil): Japonca, Korece, Geleneksel Çince, Basitleştirilmiş Çince, Rusça, Almanca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Brezilya Portekizcesi, Macarca, İsveççe, Çekçe, Felemenkçe, İberya Portekizcesi, Lehçe, Türkçe, Danca, Yunanca, Slovakça, Fince, Tayca, Norveççe
  • PowerApps, PowerAutomate (4 dil): Japonca, Almanca, İspanyolca, Fransızca
  • SQL Server (10 dil): Japonca, Korece, Geleneksel Çince, Basitleştirilmiş Çince, Rusça, Almanca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Brezilya Portekizcesi
  • Windows Developer (10 dil): Japonca, Korece, Geleneksel Çince, Basitleştirilmiş Çince, Rusça, Almanca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Brezilya Portekizcesi
  • .Net (13 dil): Japonca, Korece, Geleneksel Çince, Basitleştirilmiş Çince, Rusça, Almanca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Brezilya Portekizcesi, Çekçe, Lehçe, Türkçe
  • Xamarin (13 dil): Japonca, Korece, Geleneksel Çince, Basitleştirilmiş Çince, Rusça, Almanca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Brezilya Portekizcesi, Çekçe, Lehçe, Türkçe
  • M365 (10 dil): Japonca, Korece, Geleneksel Çince, Basitleştirilmiş Çince, Rusça, Almanca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Brezilya Portekizcesi

  Sertifika verilir mi?

  Eğitimi tamamladıktan sonra girebileceğiniz, platform içerisinde sınavlar bulunmaktadır. Belirli bir ücret ödeyerek girdiğiniz sınavdan gereken başarıyı sağladığınız takdirde sertifika alabilirsiniz.

  Kurs süresi ne kadar?

  Kurs süreleri seçtiğiniz öğrenme yoluna veya role göre değişiklik göstermektedir. Seçtiğiniz modülün veya rolün tamamlanma süreleri kurs açıklamalarında belirtilmiş 10 saat, 1 saat veya farklı zaman dilimleri olabilir.

  Kimler eğitim alabilir?

  Profil oluşturmadan eğitimlerden faydalanma imkanı bulunmaktadır. Her yaş grubundan isteyen herkes kurslardan faydalanabilir.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.