Hayallerinizi Bulmak ve Hayatınızı Değiştirmek için 20 Soru

  Hayallerinizi Bulmak ve Hayatınızı Değiştirmek için 20 Soru

  Hayallerimizi nasıl gerçekleştirebiliriz? hayallerimiz hangi soruları sorarak bulabiliriz birlikte bakalım. Keyifli okumalar! 

  Herkes hayatında daha çok şey yapmak ister ama bunu sadece bazılarımız başarır.

  Niçin?

  Bunun cevabı biraz karışık ama işte bizim bildiğimiz şey: Yüksek başarı elde eden kişiler farklı düşünür, farklı hareket eder ve işleri farklı yaparlar.

  Hayallerinizi bulmak ve hayatınızı değiştirmek için ilk olarak aşağıdaki soruları cevaplandırarak başlayabilirsiniz.

  Sizi engelleyebilecek hangi düşünceleri taşıyorsunuz?

  Kendini ve doğru görünmeyen inanışları sorgulamak cesaret ister. Biz hepimiz bizi engelleyebilecek birtakım öğrenilmiş davranışlarla kökleşiyoruz. Bunları sorgulamak ve çözüm bulmaya çalışmak geliştiğimizin göstergesidir.

  Hobiniz nedir?

  Boş zamanlarınızda yapmaktan hoşlandığınız her şey sizin mutluluğu bulmanıza yardımcı olabilir. Yapmak istediğiniz şeyleri yapın böylece farklı yönlerinizi keşfedebilirsiniz.

  Yeteneğiniz nedir?

  Hobilerinizi keşfetmekten daha önemli olan bir şey varsa o da yeteneklerinizi anlamanızdır. Hangi konuda iyisinizdir? Beş arkadaşınıza, sahip olduğunuz en güçlü özelliklerinizi sorduğunuzda aldığınız cevaplar sizin hayallerinizi keşfetmeye ve hayatınızı değiştirmeye yardımcı olabilir.

  Kimle çalışmak istersiniz?

  Kiminle çalışmayı istersiniz?

  Beraber iyi çalıştığınız insanları düşünün. Sezgilerinizi kullanın bu sizi çalışma ortamınızda sizin gibi olan insanları bulmanızı sağlayacaktır.

  Nerede çalışmayı seversiniz?

  En üretken olduğunuz çalışma ortamı neresidir? Grup çalışmalarında mı yoksa tek başında ofiste mi? Bunu anlamak için zamanınızı harcayın. Eğer sevmediğiniz bir işe takılı kaldıysanız, müdürünüzle konuşun.

  Tutkularınız nelerdir?

  Sizi gerçekten hayatta ne mutlu ediyor? Tutkularınızı bulun ve sevdiğiniz şeyleri yapmak için gayret sarf edin. Sonra da bu soruyu cevaplayın:

  Tutkularımı iş hayatıma nasıl yansıtabilirim?

  Önemli olan tutkularınızı hobi haline getirmenizdir. Sevdiğiniz bir şeyi yapıp, ücretini almanın tamamen farklı bir durum olduğunu unutmayın. Eğer sevmediğiniz bir işe takılı kaldıysanız, tutkularınızı iş hayatınıza yansıtmanın yollarını bulun. Eğer bir şeyi gerçekten çok istiyor ve bunu gerçekleştirmek için çaba sarf etmeye hazırsanız, diğerlerinden farklı bir şeyler yapmak istiyorsanız hayatınızda ve kariyerinizde elde edemeyeceğiniz şey yoktur.

  Size ne ilham veriyor?

  Sizi ileriye götürecek ilhamı nerede buluyorsunuz? Belki de bunu kitaplarda, web sitelerinde, arkadaşlarınızda ve ya aile üyelerinizde buluyorsunuz. Önemli olan, her gün sizin farklı yerlerden bulabileceğiniz ilham kaynaklarının olması.

  Kendinizi harekete geçirmek için nasıl motive ediyorsunuz?

  İlham almak güzeldir. Fakat hayatınızı pozitif yönde motive edecek bir metod ve plan geliştirmediyseniz, bugün olduğunuz yerde kalırsınız.

  Rüyanızda ne görürsünüz?

  Rüyalar hayatımızda görmekte zorlandığımız gerçekleri ortaya çıkarır. Bir hayal günlüğü tutun ve bilinçaltınızdaki düşünceleri yazın. Rüyanızın tam ortasında uyandığınız zaman gördüklerinizi birebir yazın. Sonraki gün rüyanızı analiz edin ve bilinçaltınızdaki ipucu ve sinyalleri inceleyin.

  Neyin üstesinden geldiniz?

  Çoğumuz engelleri aşmak için mücadele veriririz. Bu durumu hafife almayın. Daha önce üstesinden geldiklerinizi düşünmek, hayatta istediğiniz her şeyi elde etmenize katkı sağlar.

  Başkalarının sizin hakkınızda dediklerine nasıl tepki verirsiniz?

  Başkalarının sizin hakkınızda dediklerine nasıl tepki verirsiniz?

  Başkalarının sizin hakkınızda dediklerine karşı ters bir tepki gösterebilir veya duymamazlıktan gelebilirsiniz. Ailemiz ve arkadaşlarımız bile bizi çok incitebilecek şeyler söyleyebilirler. Başkalarının dedikleri sizi tanımlamaz. Şunu asla unutmayın sizi tanımlayan sizin hareket ve düşüncelerinizdir.

  Neden oradasınız?

  Basit bir adımla hayatınızı ve hayallerinizi nasıl değiştirebileceğinizi bilmek ister misiniz? O zaman bu soruyu cevaplayın: Sizin amaçlarınız nedir? Bu çok derin ve bir o kadar da önemli bir sorudur. Eğer bunun cevabını bilmiyorsanız endişelenmeyin, hazır olduğunuzda cevabını bulacaksınızdır.

  Kime hayranlık duyuyorsunuz?

  Hayranlık duyduğunuz kişilerden ilham almaya çalışın. Hayatınızda kötü giden şeylerin olmasına rağmen, daha iyi yaşamamız için bize ilham verecek milyonlarca kahraman,hayalperest ve liderler bulunuyor.

  Zayıf yönleriniz neler?

  Hiç kimse mükemmel değildir. Hayallerinizi keşfetmek ve hayatınızı değiştirmek için olmazsa olmaz adımlardan biri kendinizde geliştirmenizi gerekli gördüğünüz özellikleri bulmaktır.

  Amaçlarınız nelerdir?

  Hayatta başarmak istediklerinizi hedefleyin. Bu hedefler sizi harekete geçirecektir.

  Hedeflerimiz gerçekleştirmeyi nasıl planlıyorsunuz?

  Hedefler plansız anlamsızdır. Hedeflerinizi belirledikten sonra onları başarmak için size yardım edecek adımları yazın. Çoğu insan bunu yapmıyor ve başarısız olabiliyor.

  Sizi en çok ne memnun eder?

  Her gün memnun olun ve bunu diğerine de yansıtın. 'Teşekkür ederim' diyin, nazik davranın. Sahip olduğunuz her şeyden memnun olun.

  Kendinizin nasıl daha iyi hissetmesini sağlarsınız?

  Herkesin problemleri var. Bazen sonuçlarını kabul edebilir, bazen de sorunlarımızı düzeltmenin yollarını ararız. Vücudunuzla barışık değil misiniz? O zaman nasıl daha iyi yemeniz gerektiğini öğrenin ve düzenli egzersiz yapın. İşinizden mi nefret ediyorsunuz? O zaman kendinize yeni bir özellik katmak için harekete geçin.

  Dünyayı nasıl daha iyi bir hale getirebilirsiniz?

  Daha önce de bahsettiğim gibi, hedeflerinizi bulmakla dünyayı daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Dünyayı nasıl değiştirebilirsiniz? Cevabını bilmiyorsanız yukarıdaki cevapları bir araya getirin, bir fikir sahibi olacaksınız. Sizde bu güç var ve bu gücü hafife almayın.

  Her soruya kesin bir cevap olabileceğini kim söyledi?

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.