İyi Olduğun Alanlarda Daha İyi Olmanın 5 Etkili Yolu

   iyi-oldugun-alanlarda-daha-iyi-olmanin-5-etkili-yolu

   Hali hazırda iyi olduğunuz alanlarda kendinizi hiç nasıl daha da geliştirebileceğinizi düşündünüz mü? Bu yazımız sizin için!

  Okul hayatınız güzel gidiyordur, bunun yanında tam istediğiniz yerde stajınızı da yapıyorsunuzdur. Geriye dönüp baktığınızda iş ve okul hayatınızda her şey oldukça sakin ve düzenlidir. Hatta yeri geldiğinde oldukça güzel övgüler de alıyorsunuzdur. Peki, hali hazırda iyi olduğunuz alanlarda kendinizi hiç nasıl daha da geliştirebileceğinizi düşündünüz mü?

  Bu yazımızda size iyi yaptıklarınızı daha da iyi yapmanın basit ama etkili bazı yollarından bahsedeceğiz.

  Şimdiden iyi okumalar. ;)

  1) Zaman Yönetimi

  Bütün işlerini zamanında teslim edip bu durumdan hiçbir sorun yaşamıyor olabilirsin. Fakat yeri geldiğinde bir projeye tahmin ettiğinden fazla zaman ayırdığını düşünüyorsan bu tavsiyemiz senin için! Yapman gereken işlerin planlamasını yaparken bir ajanda ve takvim tutman, bunu yaparken de zamanlamanı gerçekçi bir şekilde belirlemen zamanını daha etkili yönetmeni sağlayacaktır.


  2) Düzenli Olmak

  Bazılarımız çok düzenli olmadığını hatta dağınık bir ortamda daha verimli çalıştığını söyler. Şu ana kadar böyle bir sistemde çalışırken hiçbir sıkıntı çıkmamış olabilir, fakat ileri ki dönemlerde aradığımız bir dosyayı veya e-maili kaybetmemiz bu durumda oldukça muhtemeldir. Bunun önüne geçmek için bilgisayarınızın masaüstünde konu ve içeriğe göre bir dosyalama sistemine gidebilir, konu e-mail hesabımız ise etiketleme ve filtreleme sistemlerini daha çok kullanmayı öğrenebiliriz. Bu ilk başta karmaşık bir iş gibi görünebilir, fakat sonrasında seni ne kadar rahat ettireceğini sen de fark edeceksin. ;)


  3) Geri Bildirim Vermek

  Çalışma arkadaşlarınla iletişiminin güçlü olduğunu düşünebilirsin. Hatta karşılıklı olarak tartışma yaptığınızda birbirinizle etkili bir şekilde konuşmalar da gerçekleştiriyor olabilirsiniz. Fakat yapıcı ve etkili geri bildirimler vermeyi öğrenmek, hem karşımızdaki kişiye vermek istediğimiz niyeti ve mesajı daha iyi aktarmamıza yardımcı olur, hem de bunu daha kısa ve net bir şekilde yaptığımız için zamandan ve efordan tasarruf etmiş oluruz.

  4) Networking

  İş arkadaşlarımızla ve patronlarımızla vakit geçirmek ve onlarla bir paylaşım içinde bulunmak Networking yapmak için güzel bir başlangıç olabilir. Fakat etkili ve geleceğe yönelik bir network kurmak istiyorsan farklı yöntemler deneyebilirsin. Örneğin ilgini çeken bir alanda iş arkadaşlarınla veya patronlarınla konuşman daha güçlü ve kalıcı bir network kurmanı sağlayabilir.


  5) Geleceği Düşünmek

  Kariyerinde ne yapmak istediğin hakkında az buçuk bir fikrin veya planın olabilir. Kariyerinde gelecekte ne yapmak istediğinle ilgili daha somut hedefler veya planlar çizmek işini daha çok kolaylaştırabilir. Örneğin, etkili ve doğru hedefler koymayı öğrenebilir ve buna göre hareket edebilir ya da senin için başarının neyi ifade ettiği üzerine düşünüp kendine bununla ilgili hedefler koyabilirsin.


   Eğer sen de kariyerinde kendini daha çok geliştirmek istiyorsan; youthall.com'a gir, profilini oluştur ve geleceğin için ilk adımı at!


   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Youthall şirketler ile gençleri bir araya getiren profesyonel ağ ve yeni nesil dijital işveren markası platformudur. Kariyerin için ilk adımı atmak istiyorsan, sen de hemen Youthall' a üye ol!

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.