Milyon Kadına Mentor Programı Nedir ve Nasıl Katılabilirim?

  Milyon Kadına Mentor Programı Nedir ve Nasıl Katılabilirim?

  Milyon Kadına Mentor Programı'nın üç hedefinden biri 10 sene içinde 1 milyon mentorluk bağlantısını sağlamak. Daha fazla bilgi için tık tık! Seni bekliyoruz.

  Milyon Kadına Mentor Hareketi, 15-25 yaş arasındaki genç kızlar ile sektör liderlerini dijital platformda bir araya getiren ve genç kızların kariyer hedeflerini destekleyen bir mentorluk hareketidir.

  2021 yılında STEM (Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alanlarında kariyer hedefleri olan genç kızları desteklemek üzere hayata geçirilen Milyon Kadına Mentor Programı'na 2023'te, alan farkı gözetmeksizin, okuyan ya da yeni mezun tüm genç kızlar ve liseler de eklendi. Milyon Kadına Mentor Programı kapsamında, kariyer yolculuğunda mentor arayan tüm genç kızlara destek olma hedefiyle çalışmalar devam etmektedir.

  Program, ABD Ticaret Odası'na bağlı ABD – Türkiye İş Konseyi'nin Women in Business (İş Dünyasında Kadınlar) çalışma grubu eş başkanları Ümran Beba (Kurucu, Beba Vakfı ve Partner, August Leadership) ve Canan Özsoy'un liderliğinde ve proje paydaşları TurkishWIN ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'nin işbirliğiyle hayata geçirilmiştir.

  STEMconnector'ın global deneyimini ve TurkishWIN'in geniş mentor ve menti ağını dijital platformu BinYaprak ile buluşturan program, kurucu destekçileri olan Akbank , Beba Vakfı, Borusan Kocabıyık Vakfı , DFDS, EnerjiSA, Getir, PepsiCo Türkiye, Petrol Ofisi, Unilever Türkiye ve Teknoloji Sponsoru Turkcell'in katkılarıyla gerçekleşmektedir. Bu program büyüdükçe güçlenecek, güçlendikçe daha çok kadını kariyerlerinde destekleyecektir.

  Bu program büyüdükçe güçlenecek, güçlendikçe daha çok kadını STEM kariyerlerinde destekleyecektir.

  Sizleri bu programda görmekten çok mutluyuz.

  Programın 3 hedefi var:

  Fark yaratan kurumları ve bireyleri aktive ederek STEM alanında okuyan lise ve üniversiteli kız öğrenciler ve iş hayatına yeni atılan genç kadınların katılabileceği mentorluk programlarını bir dijital şemsiye altında toplamak,

  Öncü STEM mentorluk program paydaşlarını bir araya getirerek ekosistemin zenginliklerini sunmak, farkındalığını artırmak ve iş birlikleri için bir alan yaratmak,

  1,000,000 mentorluk bağlantısı gerçekleştirerek STEM alanlarında kariyer hedefi olan kadın ve kız çocuklarına destek olmak.

  Milyon Kadına Mentor I Sensiz Bir Eksiğiz

  Programımıza katıl, geleceği birlikte yazalım.

  1:1 Mentorluk:

  STEM (Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alanlarında çalışan ve 25 yaş altında bir kadın isen, seni mentorluk programımıza bekliyoruz! Altı ay süren mentorluk yolculuğunda, mentorun ile minimum 6-10 saati kapsayan görüşmeleri tamamlamanı öneriyoruz.

  Programa bireysel mentorluk başvuruları kabul edilmemektedir. Mentor olarak programa çalıştığın kurum üzerinden başvurabilirsin. Bekliyoruz!

  Deneyim Paylaşım Etkinlikleri: 

  Deneyim paylaşınca güzel! Konuşmacısı olsun, olmasın her etkinliğimizi "Tanış & Danış" toplantılarıyla sonlandırıyoruz. Katılım sağlayıp, deneyiminden faydalanacak bir genç kadınla tanışabilirsin. 

  BinYaprak İş Arama Çemberleri: 

  STEM bölümlerinden yeni mezun üniversiteli genç kadınların (2019-2020-2021 mezunları) iş arama sürecinde motive kalmasını (kim sever iş aramasını), akran mentorluğu ve kız kardeşliğin gücüyle hedeflerine daha hızlı ulaşmasını hedeflediğimiz programın kapalı pilotunu TurkishWIN ailesiyle tamamlıyoruz. 

  Kurumlara Özel Çağrı

  Şirketler, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları! Var olan STEM programlarınızı bizden esirgemeyin. Her birini öğrenmek ve gençleri yönlendirmek isteriz.

  BinYaprak 1:1 mentorluk programı mentor havuzu kurumların katkı ve katılımları ile büyüyecek. Ücretsiz olarak katılacağınız bu programda takım arkadaşlarınızla desteğinizi bekliyoruz.

  Birlikte güçlüyüz. Ve sensiz 1 eksiğiz.

  Daha fazla bilgi için...

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.