Sen Hep Hayal Et

  Sen Hep Hayal Et

  Hayatımızı değiştirecek 3 adım; ilham al, hayal et, yola çık... Ne kadar güçlü söylemler değil mi? Birbirimizi destekleyerek bu yolculuğu başaracağız. Birbirimizi destekleyerek bu yolculuğu başarabilir miyiz, bakalım. Keyifli okumalar!

  Bir de şunu hatırlayalım;

  İnsan bütün öbür canlılar gibi yaratılıştan gevşektir. Onu uyarıp dürtükleyen olmazsa hemen hiç düşünmez. Törelerine ve alışkanlıklarına uyarak bir otomat gibi yaşar.

  Einstein

  Sonra da biraz kavramlardan, kavramları nasıl sahiplendiğimizden ve nasıl derinleşmeden hızlıca tüketip bir tarafa bıraktığımızdan bahsedelim. Söz, hepsini bir yere bağlayacağım. 

  Mutluluk üzerine konuştuk mesela aylarca. Şimdi hayal etmek, hayallerimizin peşinden koşmak üzerine sıkça mesajlar alıyoruz yazılı ve görsel basından, gerçekleştirilen panellerden veya karşımıza çıkan TV reklamlarından.

  İlham al, keşfet, hayal et, yola çık

  Biz de BinYaprak olarak "Hayal Et" için sadece içerik üretmiyor, çok yakında başlayacak Hayal Atölyeleri ile hayal etmenin metodolojisini yaratmaya çalışıyoruz. 

  Neden? Çünkü bir kültür yaratmak istiyoruz. Hayallerinin ayaklarını yerden kesmesine izin veren, kendini gururla 'ben bir hayalperestim' diye ifade edecek kadar hayallerini önemseyen, icat çıkarmakla uğraşacak zihinler olsun istiyoruz.

  Biliyoruz ki şimdiye dek, gerçekten "başarı" yakalamış insanlar, hayallerinin peşinden gitmeyi bilenler olmuş. Bkz: BinYaprak İlham videoları… Her biri hayatındaki engelleri "hayallerine sahip çıktığı için aşabilmiş" kadınların, erkeklerin hikayeleri bunlar. 

  Peki bu nasıl mümkün olacak? Kültür yaratmanın temelinde kavram yaratmak vardır. Çünkü taleplerimizi, bu kavramlar üzerinden ifade ederiz. Kavramlarımızı da ihtiyaçlarımız, beklentilerimiz şekillendirir. Yani kavramlar olmadan kültürleri oluşturamayız. Peki kavram üretimi yeterli midir? Hayır… 

  Mutluluğu kavram olarak kullanmamız, bizi mutluluk üzerine kafa yormaya iter mi? Ya da hayal etmenin ne kadar önemli olduğunu dillendirmemiz, hayal eden, hayallerinin peşinden koşan, hayallerini gerçeğe dönüştüren bireyler yaratmak için yeterli midir? Hayır… 

  Hazırda olanı tüketerek değil, ciddi çaba, bilgi ve birikimle kavramları kültüre dönüştürebilir ve değişim yaratabiliriz. Popüler kültürün hızla tükettiği bir kavramlar silsilesi arasında kalmamak için, yarattığı tüm içerik, bilgi ve birikimle İlham Almak, Hayal Etmek, Keşfetmek için yola çıktık. Hep beraber birbirimizi dürtüp, destekleyerek bu yolculuğu başaracağız. 

  Einstein'e sevgilerimizle…

  Bu yazı Bin Yaprak misafir yazarlarından Aslı Caner tarafından yaazılmıştır

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.