Sosyal Girişimcilere İlham Kaynağı Olacak 10 Podcast

  Sosyal Girişimcilere İlham Kaynağı Olacak 10 Podcast

  Sosyal girişimler hakkında farklı tecrübelere ve ayrıntılı bilgiye ulaşabilmenin bir yolu da podcastler. Henüz tanışmadıysan yazıyı okuyarak podcast dünyasına giriş yaparak sosyal girişimler konusunda aradığın ilhamı bulabilirsin.

  Eğer dünyayı değiştirme yolunda bir yol gösterici veya ilham kaynağı arayışındaysanız size bir önerim var. "Best Podcasts For Social Entrepreneurs and Changemakers" isimli yazıyı sizler için uyarladım. Şimdi tek yapmanız gereken hemen kulaklılarınızı takıp aşağıdan bir podcast seçmek. Podcast'in ne olduğundan da tek cümleyle bahsetmek gerekirse, akıllı telefonlarınızdan erişebileceğiniz ücretsiz radyo programları diyebiliriz. Podcastler çeşitli röportajlar, haberler ve daha birçok şeyi istediğiniz zaman istediğiniz yerde dinleyebilmenize olanak sağlıyor. Bir podcaste nasıl abone olunacağını buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. 

  İster kendini daha çok geliştirmek isteyen bir sosyal girişimci olun, ister sadece öğrenmeye hevesli biri, işte sizin için düzenli olarak güncellenen mükemmel podcastlerden oluşan bir liste;

  The ChangeMakers Podcast 

  Link: Podcast / Web sitesi

  Andrea Ranae, her hafta hayatları ve yaptıkları işlerle fark yaratan kadın girişimcilerle sohbet ediyor. Bu şov, dünyayı değiştirmeyi aklına koymuş kadınlar için biçilmiş kaftan.

  Do Good Better 

  Link: Podcast / Web sitesi

  Sosyal yenilikler ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar hakkında dürüst bir sohbet için adresiniz burası. Sunucu Trina Isakson, alanında uzman kişilerle yapılan sohbetler ve dinleyicilerle yapılan soru-cevapları çok güzel bir şekilde harmanlayarak dinleyicilerine sosyal yenilikler, sosyal girişim , sosyal sorumluluk, kariyer ve daha birçok alanda muazzam bilgiler aktarıyor.

  Humanosphere Podcast 

  Link: Podcast / Web sitesi

  Humanosphere, dünya genelindeki fakirliği ve dünyayı değiştirmeye çalışan insanların hikayelerini anlatan, bağımsız ve kâr amacı gütmeyen bir haber kuruluşu. Sunucu Tom Paulson ile global sağlık ve fakirlikle savaş gibi konulara bir bakış atmak için sizi böyle alalım.

  The Impact Podcast 

  Link: Podcast / Web sitesi

  Innov8social tarafından yaratılan The Impact Poadcast'in temel konusu sosyal etki. Kurucu, sunucu ve yazar Neetal Parekh teknoloji ve iş hayatında ortaya çıkmakta olan sosyal yenilikleri bir kurucu tecrübesiyle harmanlayarak anlatıyor. Burada global sosyal girişimciler, yatırımcılarla tanışıp etki potansiyelinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

  Inspiring Social Entrepreneurs 

  Link: Podcast / Web sitesi

  Bu podcastte kendini daha iyi bir dünya inşa etmeye adamış sosyal girişimciler karşılaştıkları zorlukları ve birçok alandaki başarılarını dürüstçe anlatıyor. Onların ilham veren hikayeleri sayesinde sosyal girişimcilerin nasıl odaklanmış ve motive kaldıklarını öğrenebilirsiniz.

  Samira Stalks 

  Link: Podcast / Web sitesi

  Her hafta, Samira Sohail çok farklı alanlardan hayalperestlerle hayat hikayelerini, profesyonel yolculuklarını, başarılarının sırrını ve elbette bir de başarısızlıklarını konuşuyor. Aynı zamanda sizi de kendi hayalinizi kovalamanız konusunda yüreklendirmeye çalışıyor.

  The Social Enterprise Podcast 

  Link: Podcast / Web sitesi

  Sosyal Girişimcinin El Kitabı isimli kitabın yazarı Rupert Scofield tarafından sunulan aylık podcast, bir sosyal girişim kurma ve onu yürütme sırasında karşılaşılabilecek zorlukları keşfediyor. Tecrübeli sosyal girişimcilerin tecrübelerinin yanı sıra yolculuğunuzun başında destek almanın yollarını öğrenmek için doğru yerdesiniz.

  Social Entrepreneur 

  Link: Podcast / Web sitesi

  Tony Loyd'un sunuculuğunu yaptığı bu podcast daha çok, yolun başında ve gelişmekte olan sosyal girişimcilere hitap ediyor. Girişimcilerden onları bu yola iten hikayeleri, karşılaştıkları zorlukları ve yarattıkları çözümleri burada dinlemeniz mümkün. Ayrıca konukların yolun başındaki girişimcilere verdiği tavsiyelerin yanı sıra her bölüm onlara bir eylem çağrısıyla sonlanıyor.

  The Social Entrepreneurship Diaries 

  Link: Podcast / Web sitesi

  Andreia Barbosa, Avrupa'daki sosyal girişimciliğe odaklanıyor bu podcastte. Girişimcilerle yaptığı röportajları kendi Avrupa seyahatlerinde tecrübe ettiği olaylarla karşılaştırarak dinleyiciyle buluşturuyor.

  SproutCast 

  Link: Podcast / Web sitesi

  Toplumda nasıl pozitif bir etki yaratılacağına ve nasıl daha iyi bir dünya şekillendirileceğine dair birçok taktik, ipucu ve stratejiye buralarda rastlayabilirsiniz.

  Kaynak: http://socialgoodstuff.com/2016/04/best-podcasts-for-social-entrepreneurs-and-changemakers/


   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Gizem Şen, 1996 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde İktisat bölümü öğrencisi. Yeni insanlar tanımaktan ve grup çalışmalarından büyük keyif alıyor. Gizem’in yapmayı en çok sevdiği şeyler; voleybol oynamak ve çeşitli dallardan spor müsabakalarını takip etmek.

  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.