Staj Bulamıyorum Diyenlere İpuçları!

  Staj Bulamıyorum Diyenlere İpuçları!

  Çevremizde çoğu kişinin yaz stajını ayarladığını duyuyor fakat siz hala stajınızı ayarlamadığınız için telaşa mı kapıldınız? İşte staj bulmanın birkaç yolu!

  Genellikle öğrenciler, üniversite öğrencileri için çok fazla staj fırsatı sunmayan yerlerde staj ararlar. Bu öğrenciler genellikle mezun olduktan sonra gerçek işleri ararken gerekli olan tecrübeyi edinmelerine yardımcı olabilecek staj teklif eden işveren bulamadıklarında cesaretleri kırılır. İşte staj bulmanın birkaç yolu! 

  Network:

  Network oluşturmak staj bulmak için 1 numaralı strateji olarak kabul edilirken, birçok öğrenci aynı zamanda aileleri, arkadaşları, önceki işverenleri, fakülte üyeleri veya kolejlerinin mezunlar ağı üyeleriyle iletişim kurarak staj bulabilir. Network üzerinden staj bulmak, öğrencilere hiçbir zaman çevrimiçi bulamayacakları staj fırsatlarına erişme olanağı sağlar.


  Online Platformlar:

  İnternette staj bulmak için birçok veri vardır. Part-time veya yaz stajı bulmak için en doğru siteleri incelediğinizden emin olun. Bunun için şüphesiz ki size en çok yardımcı olacak yer Youthall'u ziyaret edebilirsiniz.

  Araştırma Yapma:

  Staj yapma adayı biraz yabancı görünse de, en iyi stajlardan bazıları bu şekilde bulundu. Sınıflarınızdan birindeki bir şirket veya kuruluş hakkında okuyorsunuz ve kariyer alanınız dikkate alındığında, almak istediğiniz deneyim türüne çok uygun olacağına inanıyorsunuz.

  Bir sonraki adım, şirketlerin web sitesine bakıp, staj yapıp listelemediklerini görmek için kariyer sekmesine tıklamak olacaktır. Şirket herhangi bir staj listelemezse, listelenmemiş veya kendiniz oluşturmak için işverenle birlikte çalıştığınız potansiyel stajyerlik için bir seçim yapabilirsiniz.

  Ayrıca, haberleri okuyarak ve ardından yukarıdaki stratejiye benzer bir strateji izleyerek şirketler veya ilgilenen kuruluşlarla da karşılaşabilirsiniz. Şirketi aramayı, ilginizi ifade etmeyi ve çevrimiçi yayınlanan hiçbir gerçek stajı görmediğinizi söylemeyi deneyebilirsiniz; ancak üniversite öğrencilerine yaz okulu ya da staj teklif edip etmediklerini ve eğer öyleyse özgeçmişinizi göndermekle ilgileneceğinizi merak ediyordunuz. Son çare olarak, her gün alınan yüksek hacimler nedeniyle e-postaların cevapsız kalabileceğini fark eden potansiyel fırsatlar hakkında şirketi e-posta ile göndermeyi deneyebilirsiniz.


  Yaz Evleri:

  Birçok öğrenci staj bulmak için yer değiştirmeyi düşünemezken, birçoğu bunu gerçekleştirebilir. Başka şehirlerde ailesi veya arkadaşları olan öğrenciler için, yaz aylarında birkaç ay taşınabilecekleri bir şans olup olmadığını görmek için bu kaynaklardan yararlanmayı deneyebilirler. Başka bir seçenek de, belirli bir şehirde konut arayabilecek lise veya üniversitenizden birkaç oda arkadaşı bulmaktır. Ayrıca ülke genelinde öğrencilerin yazlık ev bulmak için bulabilecekleri çeşitli konaklama seçenekleri de vardır.
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Youthall şirketler ile gençleri bir araya getiren profesyonel ağ ve yeni nesil dijital işveren markası platformudur. Kariyerin için ilk adımı atmak istiyorsan, sen de hemen Youthall' a üye ol!

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.