Staj Yapmanın Avantajları Nelerdir?

  Staj Yapmanın Avantajları Nelerdir?
  Staj yapmak, her üniversite öğrencisinin hayali olsa da beraberinde birçok soru işaretini getirir. Özellikle mühendis adayları için gerekli olan staj, kurumsal bir şirkette yapılırsa farklı boyutlarda gerçekleşebilir. Tıpkı getirileri de öyle! Sizin için "Staj Yapmanın Avantajları Nelerdir?" yazısını listeledik!

  1)Özgeçmişte Şık Bir Referans

  Özellikle kurumsal bir şirket, herhangi bir star-up'a göre çok daha fazla bilinirliğe sahiptir. Bölümünüz ile alakalı lider şirketlerden birinde yaptığınız staj, CV'nizde rakiplerinizin yanında bir adım öne geçirir. Üstelik işverenleriniz tarafından da dikkat çeker!

  2)İngilizcenin Önemini Kavramak

  Bu tarz şirketlerde kullanılan tüm kaynakların, şirketler arası yapılan yazışmaların İngilizce olması öğrencileri profesyonel hayata daha iyi hazırlar. Burada toplantılarda yapılan sunumlardan çalışanların birbirlerine attıkları maillere kadar tek bir dil var, o da İngilizce. Kurumsal şirketlerde staj yapmak özellikle mühendisliğin olmazsa olmazı olan akademik İngilizcenin iş hayatında nasıl kullanıldığını gözlemlemek için çok verimli bir süreçtir.


  3)Programlı ve Düzenli Bir Staj Dönemi Geçirmek

  Kurumsal şirketler her sene genelde birkaç ayrı dönemde çok sayıda stajyer öğrenci alırlar. Çok fazla stajyerleri olduğu için staj süresince genellikle bütün sistem sorunsuz işler diyebiliriz. Siz daha staja başlamadan önce oraya gidince hangi birimde staj yapacağınız, nasıl bir programa tabi tutulacağınız bellidir, size de bunun bilgisi verilir.


  4)Yemek + Ulaşım İmkanları

  Büyük ve kurumsal şirketlerde staj yapmanın en faydalı avantajlarından biri de bedava yenen öğle yemekleri ve sabah ve akşam kullanabildiğiniz servisleridir. Yine bu esnada birçok stajyerle tanışabilir, arkadaşlıklar edinebilirsiniz.


  5)Tecrübe

  Bir stajın size katabileceği en önemli şey, orada kazandığınız tecrübedir. Sektörünüzü tanımanın, mesleğinizin sadece okulda gördüğünüz teorik bilgiden ibaret olmadığını yaşayarak öğrenebilirsiniz. Kendinize genel anlamda kariyer hayatınız için büyük faydalar sağladığınızı da ancak gerçek bir işe başladığınızda fark edersiniz. Tabii tüm bunların yanında da büyük şirketlerde departmanların sistematik işleyişine, üretilen projelere ve hıza hayran kalabilirsiniz!


   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Youthall şirketler ile gençleri bir araya getiren profesyonel ağ ve yeni nesil dijital işveren markası platformudur. Kariyerin için ilk adımı atmak istiyorsan, sen de hemen Youthall' a üye ol!

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.