Takım Çalışması Yetkinliğini Geliştirecek 4 Film

  Takım Çalışması Yetkinliğini Geliştirecek 4 Film

  Takım çalışması ile ilgili bu filmleri belki çok kez izledin fakat bu yönden hiç bakmamıştın. Veya hiç izlememiştin ve izlemek için zaman kolluyordun. İşte senin için süper bir fırsat. Keyifli okumalar!

   1. Stajyer ( IMDB : 7.1 )

  Yetmiş yaşındaki dul Ben Whittaker, emekliliğin her zaman hayal ettiği gibi bir şey olmadığını fark eder. Oyuna geri dönme fırsatı yakaladığında Ben, Jules Ostin tarafından kurulan ve yönetilen bir online moda sitesinde kıdemli bir stajyer olur.

  2. Harry Potter ( IMDB : 7.6 )
  Felsefe Taşı, Sırlar Odası, Azkaban Tutsağı, Ateş Kadehi, Zümrüdüanka Yoldaşlığı, Melez Prens, Ölüm Yadigarları 1-2 isimli 8 filmden oluşan Harry Potter serisi uzun bir maceraya ışık tutuyor. Anne ve babasını daha bebekken kaybeden, anne ve babası gibi kendisi de bir büyücü olan Harry Potter'ın ebeveynlerini öldüren Voldemort karşısında verdiği savaş, bu esnada arkadaşlarıyla ve diğer büyücülerle olan bağları ve daha birçok hikaye anlatılıyor. 

   3. Sihirbazlar Çetesi ( IMDB : 9.4 )

  Sihirbazlar Çetesi, "Dört Atlı" olarak tanınan dünyanın en iyi illüzyonistlerinden oluşan grup ile FBI arasında geçen bir kedi fare kovalamacasına ışık tutuyor. Dört Atlı, performansları sırasında yozlaşmış iş adamlarına yönelik birçok cesaret isteyen soygun yapıyor. Çaldıkları paralar ise izleyicilerinin üzerine yağmur gibi yağıyor.

  4. Efsane ( IMDB : 7.5 )
  Milletini umut ışığıyla doldurup birleştiren, ülke sporunu yeni bir boyuta taşıyan takımın ilham veren hikayesi. Spor tarihinin en büyük ve önemli anlarından birinin gerçek hikayesine dayanan bu hikaye farklılıkların spor sayesinde aşılabileceği ve soğuk savaşın buz üstünde yapılabileceği anlatılıyor. 1980 yılında Amerika Birleşik Devletleri Buz Hokeyi takımının antrenörü HerbBrooks, Olimpiyat Oyunlarında Sovyetler Birliği'nin efsanevi takımına karşı kolej çocuklarından oluşan bir takımı koydu. Çok düşük kazanma ihtimallerine rağmen Amerika takımı, milletlerinin gururunu taşıdı ve maç esnasında herkesin kulaklarında spikerin şu sözleri yankılandı " Mucizelere inanır mısınız? EVET!" 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Sabancı Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülen "Y Kuşağının Yetkinlik Gelişimi ve Sosyal Medyada Kişisel Markalaşması" projesi, üniversite öğrencilerinin  istihdamına katkı sağlamak amacıyla "Y" kuşağına gerekli yetkinlikleri kazandırmayı ve öğrencilerin kendilerini sosyal medya üzerinden etkin bir şekilde ifade edebilmelerine destek olmayı hedeflemiştir. Projede, Universum Global (İsveç), Novancia Business School (Fransa), Türk Kültür Vakfı – AFS ve Abdullah Gül Üniversitesi ortak olarak yer almıştır. Projedeki araştırma bulgularına göre, işverenlerin yeni mezunlarda en çok sorumluluk, güvenilirlik, iletişim, takım çalışması ve olumlu tavır  yetkinliklerini aradığı ve işe alım süreçlerinde sosyal medyayı öğrencilere göre daha etkin kullandığı ortaya çıkmıştır. Bu bulgulara göre hazırladığımız “Sanal Rehber” gençlerimizin yetkinliklerini geliştirmelerini destekleyerek, iş arama süreçlerinde kendilerini daha etkin ve doğru tanıtmalarına katkıda bulunacaktır.

   

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.