Takım Çalışması Yetkinliğini Geliştirecek 4 Kitap

  Takım Çalışması Yetkinliğini Geliştirecek 4 Kitap
  Bugün seninle okurken hem keyif alacağın hem de çok şey öğrenebileceğin "Takım Çalışması Yetkinliğini Geliştirecek 4 Kitap" paylaşıyorum. Keyifli okumalar.

   1) Takım Oyunu- Seth Godin

  Bu etkileyici kitapta Seth Godin, ilk kez, herkesin bir harekete başlamak için bir fırsata sahip olduğunu, benzer fikirlere sahip insanlardan oluşan bir topluluğu bir araya getirmek ve şaşırtıcı şeyler yapmak gibi- savunuyor. Her yerde değişime, bağlantıya ve anlama aç topluluklar mevcut. Ve yine de çok fazla insan liderlik etme fırsatlarını değerlendirmiyor. İtaat etmelerinin kendilerine bir fayda sağlayıp sağlamadığını bile sorgulamaktan çekiniyor. Bu kitap koyun olmak istemeyen ve bunun yerine taze ve heyecan verici işler yapmak isteyenler için. Eğer istediğin şeyi yapmak için yeterli azmin ve heyecanın varsa dışarıda sana bu yolda eşlik edebilecek birçok insan seni bekliyor.
  Satın almak istersen: https://www.idefix.com/Kitap/Takim-Oyunu/Egitim-Basvuru/Is-Ekonomi-Hukuk/Yonetim-Is-Gelistirme-Kalite/urunno=0000000293530

  2) Değer Katan Ekip Çalışması-Prof. Dr. Acar Baltaş

  Kitap şöyle tanıtılıyor:
  "Kurumların başarıyı yakalaması, hızla artan rekabet ortamında hedeflerine ulaşması, ancak güçlü bir ekip çalışmasıyla mümkündür.
  Verimli bir ekip çalışması, ekip üyelerinin;
  Kendileriyle ilgili farkındalık kazanmalarına,
  Ortak bir dil ve değer sistemine sahip olmalarına,
  Birlikte çalışma becerileri geliştirmelerine,
  Ortak problem çözme yetileri kazanmalarına,
  Çatışma çözme ve uzlaşma becerileri geliştirmelerine,
  Kendilerini uygun bir şekilde ifade etmelerine bağlıdır.
  Bu kitap, çağdaş bir ekip üyesi için pusula işlevi üstlenmektedir."  3) Ekiplerin 5 Temel Aksaklığı- Patrick Lencioni

  Ekiplerin 5 Temel Aksaklığı'nda Patrick Lencioni bir kez daha ilk iki en çok satan kitabı kadar büyüleyici ve yaratıcı bir liderlik hikayesi sunuyor.
  Satın almak istersen: https://www.idefix.com/Kitap/Ekiplerin-Bes-Temel-Aksakligi/Egitim-Basvuru/Is-Ekonomi-Hukuk/Yonetim-Is-Gelistirme-Kalite/urunno=0000000272650

  4) Asla Yalnız Yeme- Keith Ferrazi

  Hayatta ilerlemek istiyor musun?
  Başarı merdivenlerini tırmanmak istiyor musun?
  Keith Ferrazzi'ye göre bunun sırrı diğer insanlara ulaşmaktan geçiyor. Ferrazzi'nin çok önceden keşfettiği gibi, çok başarılı insanları diğer insanlardan ayıran en önemli şey başarılı insanların ilişkilerin gücünü kullanma yolları. Bu kitapta Ferrazzi, kendi meslektaşlarına, arkadaşlarına ulaşırken kullandığı adımları anlatıyor. 
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Sabancı Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülen "Y Kuşağının Yetkinlik Gelişimi ve Sosyal Medyada Kişisel Markalaşması" projesi, üniversite öğrencilerinin  istihdamına katkı sağlamak amacıyla "Y" kuşağına gerekli yetkinlikleri kazandırmayı ve öğrencilerin kendilerini sosyal medya üzerinden etkin bir şekilde ifade edebilmelerine destek olmayı hedeflemiştir. Projede, Universum Global (İsveç), Novancia Business School (Fransa), Türk Kültür Vakfı – AFS ve Abdullah Gül Üniversitesi ortak olarak yer almıştır. Projedeki araştırma bulgularına göre, işverenlerin yeni mezunlarda en çok sorumluluk, güvenilirlik, iletişim, takım çalışması ve olumlu tavır  yetkinliklerini aradığı ve işe alım süreçlerinde sosyal medyayı öğrencilere göre daha etkin kullandığı ortaya çıkmıştır. Bu bulgulara göre hazırladığımız “Sanal Rehber” gençlerimizin yetkinliklerini geliştirmelerini destekleyerek, iş arama süreçlerinde kendilerini daha etkin ve doğru tanıtmalarına katkıda bulunacaktır.

   

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.