Ücretsiz Eğitimler: Activities for ESL Students

  Ücretsiz Eğitimler: Activities for ESL Students

  İnternet TESL Dergisi, makale yayınlamanın yanı sıra, ESL/EFL öğretmenleri için çevrimiçi ders kitapları, sınıf oyunları ve etkinlik fikirleri ve geniş bir konuşma soruları listesi gibi çok çeşitli materyallere sahip çevrimiçi ve ücretsiz bir eğitim platformudur. Öğrenciler için sınavlar ve çapraz bulmacalar da dâhil olmak üzere geniş bir etkinlik koleksiyonu bulunmaktadır.  Daha fazlası için devamını okuyun!

  ESL Nedir ?

  ESL, "Engilish as a second language" cümlesinin kısaltmasıdır. Ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin Amerika'da eğitim görürken aldıkları İngilizce dersi ve sınavdır. İkinci Dil olarak İngilizce" anlamına gelir ve bu sınıflar anadili olmayan öğrencilere İngilizce dilini öğretmek için tasarlanmıştır. Öğretmenlerin kullanabileceği veya katkıda bulunabileceği devam eden projeleri ve çevrimiçi ders kitaplarını içerir.

  ESL Öğrencileri için Konuşma Soruları

  Bu, konuşma alıştırması için kullanılabilecek 33 konuda 2.000'den fazla sorudan oluşan bir koleksiyondur. Konulardan bazıları hayvanlar, Noel, aile, sağlık, spor ve sosyal sorunları içerir. Bireylerin kendi sorularını göndermeleri teşvik edilir, böylece kullanılabilir sorulardan oluşan veri tabanı büyümeye devam eder.  

  ESL Sınıfı için Aktiviteler, Nasıl İlerliyor?

  Sınıfta iyi sonuç veren şakalar hem öğretmenler hem de öğrenciler tarafından sunuldu. ESL sınıfında kültür, dil bilgisi ve kelime bilgisi öğretmek için fıkra kullanan öğretmenler bu fıkraları faydalı ve eğlenceli bulacaktır. Şakalar genellikle ziyaretçiler tarafından gönderilir, bu nedenle koleksiyon sürekli güncellenir. Öğretmenlerin ESL sınıfında kullanması için oyunların ve oyun benzeri etkinliklerin bir listesidir. Gönderilen etkinlikler otomatik olarak bu sayfaya eklenir, böylece sürekli olarak büyür. En yeni gönderim listenin en üstünde yer alır, böylece tekrar eden ziyaretçiler bir bakışta nelerin yeni olduğunu görebilirler. Ayrıca çöpçü avları, öğrencilerin bilgi bulmak için çeşitli web sitelerini ziyaret etmelerini gerektirir. Hazine avı, Amerikan üniversitelerini, film endüstrisini ve müziği içerir. Bireyler kendi hazine avlarını sunmaya teşvik edilir. ESL Öğrencileri için İnternet Temelleri, Jim Schweizer tarafından yazılmış on dört ders içeren çevrimiçi bir ders kitabıdır. Konular, İnternet'in tarihini, e-posta kullanımını, posta listelerini ve haber gruplarını içerir. Göreve dayalı iletişim faaliyetleri, Andrew Finch ve Hyun Tae-duck tarafından Korece konuşanlar için yazılmış bir İngilizce ders kitabının eksiksiz çevrimiçi bir versiyonudur. Bu ders kitabı, ana dili Korece olmayan konuşmacılar tarafından da kullanılabilir. Öğretmenlerin, kendi öğrencileri tarafından kullanılmak üzere bu derslerin çıktısını almalarına ve çoğaltmalarına izin verilir. Bruce Vorland tarafından yazılan öğrenci kılavuzları, ESL öğrencilerine yalnızca ana dili İngilizce olanlar için tasarlanmış seçilmiş sayfaları tanıtmakla kalmaz, aynı zamanda öğrencilerin bu sayfaları anlamalarına ve kullanmalarına yardımcı olur. Kelime listeleri ve aktiviteler dahildir.

  Daha fazla bilgi ve inceleme için http://a4esl.org/ sayfasına bakabilirsiniz!

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.