Uzaktan Eğitimde STEM

  stem

  STEM öğretmeninin pandemi dönemindeki STEM eğitimi tecrübesi. Keyifli okumalar!

  STEM Lider Öğretmen Mesleki Gelişim programına 2020-2021 eğitim öğretim yılında dâhil oldum. Programa dâhil olmadan önce, STEM hakkında bilgi sahibi değildim. STEM Lider Öğretmen Mesleki Gelişim programının başlamasıyla birlikte, STEM'in, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematiğin iç içe olduğu, disiplinlerarası bir öğretim programı olduğunu öğrendim. Hayatın içinden sorunlarla ilgili olarak oluşturulan BTHP (Bilgi temelli hayat problemi) ışığında ders planı hazırlamayı ve bu ders planlarını uygulamayı deneyimledim. Ders planlarını uygularken, STEM çemgisinin önemini fark ettim. Bu süreci, pandemiden dolayı uzaktan eğitim ile yaşamak zorunda kaldım. Tabii ki bu durum, ders planlarını uygularken çeşitli zorluklar yaşamama sebep oldu. Özellikle öğrencilerim, takım çalışması yaparken zorlandılar. Fakat bu zorlu sürecin sonucunda, öğrencilerimin kazandığı analitik düşünme becerilerinin, diğer derslerde ve sosyal hayatlarında da karşılaştığı zorluklara olumlu dönütler sağladığını gözlemledim.

  Bu deneyimlerimin, önümüzdeki süreçlerde, STEM ders planı hazırlar ve uygularken önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bu programda bizimle paylaşılan dokümanlar, eğitimler, içerikler yol göstericimiz oldu. Geleceğe ışık tutan biz öğretmenlere bu imkanı sağlayan BAUSTEM'e sonsuz teşekkür ederim. STEM gelecektir. 


  ESİN GÖNÜL

  Matematik Öğretmeni

  UĞUR OKULLARI ÇORLU KAMPÜSÜ 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BAUSTEM merkezi öğretmen eğitimi uzerine uzmanlaşmış bir araştırma ve geliştirme merkezidir. STEM bütünleşik öğretmenlik bilgi ve becerileri projesine ev sahipliği yapmaktadır. Merkez bünyesindeki programlar ile STEM öğretmenleri yetiştirilmekte ve öğrencilerin çağa uygun becerilerle donatılması sağlanmaktadır.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.