Yıldız Holding'de Staj Deneyimim

  Yıldız Holding'de Staj Deneyimim

  2016'da Genç Kadın Kariyer Günü'ne katıldım, Yıldız Holding'de stajı kaptım. Bu seneki fırsatları kaçırmak istemiyorsan, sen de başvur! "Staj nasıl yapılır?" konusundaki fikirlerimi ve kendi staj yolcuğumu seninle paylaşacak olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum! Haydi, devam edelim!

  Ben Berfin, Üsküdar Amerikan Lisesi mezunuyum. Şu anda da, Yeditepe Üniversitesi İşletme 3.sınıf öğrencisiyim. Şimdiye dek 3 harika staj imkanım oldu, ama ben bu yazımda sizlere ilk uzun dönem pazarlama stajı deneyimimi paylaşacağım.

  Meşhur asansör konuşması gerçekmiş

  TurkisWIN ile üniversite 1. sınıfa geldiğimde kampüs lideri seçilerek tanıştım ve bu kocaman kız kardeşlik ve network ağının bir parçası oldum. TurkishWIN'in her sene düzenli olarak gerçekleştirdiği büyük etkinliği "Genç Kadın Kariyer Günü"nde ise o sene Sponsorlar Komitesi'nin liderliğini üstlenmiştim ve bu sayede birçok markayla birebir iletişim içinde olmak beni sürekli motive ediyordu ve bir gün hiç beklemediğim, beni şu meşhur başarı hikayelerinde karşılaştığımız, filmlerde görünce heyecanlandığımız "Asansör Konuşması"na inandıran harika bir şey oldu! O gün binmiş olduğum asansörde 5. kattan zemine inene kadar kısa ve tatlı bir sohbet ettiğim hanımefendi bana asansörden inerken kartvizitini verip iyi günler dileklerini iletti. Kısa bir mutluluk ardından kartvizitine baktığımda mutluluğum iyice katlandı çünkü az önce oldukça keyifli bir şekilde sohbet ettiğim kişi, Yıldız Holding'in İnsan Kaynakları Yöneticilerinden biriydi! O an, şansın insanı nerelerde ve ne zaman bulabileceğini asla tahmin edemeyeceğimize ikna oldum. Ancak tabi ki yalnızca bir kart almak bana Yıldız Holding'in kapılarını aralamayacaktı ve önümde uzun bir süreç vardı.

  Sonrasında bir maille kendimi hatırlattım ve özgeçmişimi ilettim. Sonrasında mülakata çağrıldım ve 4 aşamalı seçim sürecinin ardından artık Yıldız Holding, Ülker Ana Marka Pazarlama Stajyeriydim ve çok şey öğrendiğim, harika bir ekiple çalışarak öğrenirken eğlendiğim, pazarlama üzerine bir kariyere karar vermemi sağlayan 6 aylık uzun dönem stajım başlamış oldu!

  Neler kazandım?

  Üniversitede minörüm pazarlama olduğundan ve pazarlama dersinin asistanı olduğumdan halihazırda pazarlama ilgim vardı, fakat Ülker Ana Marka'da geçirdiğim süre boyunca okulda öğrendiğim teorik derslerin, pratikte nasıl gerçekleştiğini, marka stratejisinin nasıl belirlendiğini ve uygulandığını, ajanslarla birebir iletişimde kalarak kampanya döneminde tüm o heyecanlı süreci yaşayarak reklam çekimlerine giderek focus grupları deneyimleyerek birçok proje gerçekleştirerek aslında pazarlamaya ne kadar uygun olduğumu ve ne kadar istediğimi bir kez daha görmüş oldum.

  Sözün özü; iletişim kurun, pozitif ve girişken olun, networkünüzü genişletin, çabalayın, emek verin ve neyi neden istediğinizi çok iyi bilin! Zaten o zaman yol, sizi gerçekten istediğiniz yöne doğru ilerletiyor!

  Ben bu sene de orada olacağım, sen de katılmak istersen LCV işlemini alttaki link üzerinden tamamlayabilirsin:

  ...

  Kayıt | TurkishWIN Genç Kadın Kariyer Günü

  Kariyerine şimdi yatırım yap, ilham al, şirketlerle tanış, kız kardeşliğin gücünü hisset! Hep birlikte yarın senin, bugün senin diyoruz.

   

  Yorum 1

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Kağan Akdeniz zaman: Perşembe, 12 Kasım 2020 17:21

  Berfin merhaba ! Yıldız holding deneyimin hakkında konuşmayı ve sana birkaç soru sormayı çok isterim lütfen sana ulaşabileceğim bir mail adresi yazabilir misin ?

  0
  Berfin merhaba ! Yıldız holding deneyimin hakkında konuşmayı ve sana birkaç soru sormayı çok isterim lütfen sana ulaşabileceğim bir mail adresi yazabilir misin ?

  Berfin Özsoy, 2014 yılında Üsküdar Amerikan Lisesi'nden mezun oldu. Şimdi Yeditepe Üniversitesi İşletme 4.sınıfta tam burslu okuyor. Girişimcilik Vakfı'nda fellow, TurkishWIN'de CampusWINNER.  Lidyana.com, Migros, Ülker Ana Marka ve Henkel'de pazarlama stajları yapan Berfin, pazarlama üzerine bir kariyer hedeflemektedir. Yaşam mottosuysa; "Eventually all the dots will connect."

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.