Bizim İçin Başlangıç

  Bizim İçin Başlangıç

  STEM herkes için yeni ve heyecan dolu başlangıcın anahtarı oluyor. Gelin bunu hep birlikte keşfedelim! 

  Beş yıl önce STEM ile tanıştım, daha doğrusu STEM'i anlamaya çalıştım. İlk başlarda bana tasarım yapmak gibi görünse de, anlamak için araştırmalar yaptım. Daha çok düşünmeye başladım. Çözüm ürettim ve bunu faydalı hâle getirmeye çalıştım. Galiba STEM'i biraz da olsa fark etmiştim. Sıra öğrencilere aktarmaya geldiğinde biraz zorlandım ve onlara da kendi yaptığım gibi anlamaları için fırsat verdim. Onlar da araştırdılar, düşündüler ve çözüm ürettiler.

  Sonuç olarak ilk STEM çalışmamız olarak, yaşlılar için bir asansör tasarlamaya karar verdik. Çalışmalarımız süresince analitik düşünen, eleştirel ve aynı zamanda empati de geliştiren ve çözüm üreten bireyler olmaya başladık. Durmadık. Daha fazlasını istedik. Düşünüyoruz, tasarlıyoruz ve çözüm üretiyoruz. STEM, bizim için sadece bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik değil, daha da fazlası oldu. STEM bizim için düşünmek ve üretmek oldu.

  Şimdilerde ise yeni tanıştığımız bir uygulama ile birlikteyiz: LabStar. Bu uygulama ile veri analizi yapıp, elde ettiğimiz verileri grafiğe dökebiliyoruz. Öğrencilerim ve ben, ses dalgalarının şiddetini LabStar uygulaması ile ölçüyor ve verileri grafikle yorumluyoruz. Bu bizim için daha başlangıç…


  Saba DİZDAR

  Fizik Öğretmeni

  Giresun Uğur Anadolu Lisesi

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BAUSTEM merkezi öğretmen eğitimi uzerine uzmanlaşmış bir araştırma ve geliştirme merkezidir. STEM bütünleşik öğretmenlik bilgi ve becerileri projesine ev sahipliği yapmaktadır. Merkez bünyesindeki programlar ile STEM öğretmenleri yetiştirilmekte ve öğrencilerin çağa uygun becerilerle donatılması sağlanmaktadır.

  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.