Ücretsiz Eğitim Platformları: Alison

  Ücretsiz Eğitim Platformları: Alison

  Ücretsiz çevrim içi eğitim platformlarından Alison ile tanışın. Avantajları nelerdir? Hangi alanda kursları bulunur? Daha fazlası için yazımıza!

   Alison, İrlanda'nın Galway şehrinde 2007 yılında kuruldu ve organik olarak büyüyerek ücretsiz çevrimiçi eğitimde önemli bir güç haline geldi. Bugün, 195 ülkeden 17 milyondan fazla öğrencisiyle Alison, dünyanın öğrenme ve becerilerini geliştirme ihtiyaçlarına katkı sağlıyor.

  1) Kurslar

   Alison, dokuz farklı kategoride 2.000'den fazla ücretsiz çevrimiçi kurs sunmaktadır. 2000`den fazla ücretsiz çevrimiçi eğitimlerin içerikleri şunlardır: Kurslara tam erişim, kurs değerlendirmeleri, öğrenci kaydı, bireysel sertifika kursları, bireysel diploma kursları, yapılandırılmış ders serisi, kariyer rehberliği, öğrenim merkezleri, çalışma raporlama. Ücretsiz eğitimlerin sonunda başarılı bir şekilde tüm adımları tamamlayanlar birçok eğitim sonunda sertifika veya diploma sahibi olabilirler. Şayet ıslak imzalı veya çerçeveli sertifika isterseniz bunlara da belirli bir ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz.

  Kurs dili İngilizce olan Alison`da şu an Türkçe dil seçeneği ile koronavirüs eğitim kursu açılmış bulunmaktadır. Eğer bu eğitimi tamamlarsanız, kurs sonunda koronavirüs eğitimi sertifikasına ücretsiz bir şekilde sahip olabilirsiniz.

  2) Sertifika Eğitimleri

   Alison`un sertifika kursları tercih edilen alanda uzmanlık sağlamak ve farklı bakış açıları kazandırmak amacı ile tasarlanmıştır. Sertifika eğitimleri ortalama 2-3 saat sürmektedir.

  3) Diploma Kursları  

   Alison diploma kursları beceri kazanmak istediğiniz alanda daha yoğun ve kapsamlı bir eğitim seçeneği sunmaktadır. Diploma kursları ortalama 8-10 saat sürmektedir. Alison sayesinde; iş sağlığı ve güvenliği, girişimcilik, işletme yönetimi, gıda güvenilirliği, müşteri hizmetleri, hasta bakımı ve daha birçok alanda diploma kurslarına erişim sağlayabilirsiniz.

  4) Öğrenme Yolları 

   Alison`un bize sunduğu bir diğer eğitim seçeneği de öğrenme yolları eğitimleridir. Öğrenme yolları eğitimlerinin amacı bir konuda temel seviyeden ileri seviyeye gidebilmektir. Bu yüzden ders saatleri sertifika ve diploma kurslarına kıyasla daha uzundur. Ortalama 18-20 saatlik eğitimlerden oluşur.

  5) Alison Premium nedir?

   Alison Premium dileyenlere reklamsız bir şekilde siteye ulaşma imkanı sunar. Bununla birlikte ücretli diploma veya sertifika programlarında özel indirimler yakalayabilmenizi sağlar. Premium aboneliğinize dilediğiniz zaman son verebilirsiniz.

  6)  Alison Mezunları Avantajları

   Alison büyük bir katılım ile 2017 yılında "Alison Mezunları Anketi" yapmıştır. Bu ankete katılanların %50`sinin Alison Sertifikaları ve Diplomaları ile iş sahibi oldukları, çalışanların ise terfi aldıkları belirlenmiştir.

  7) Kimler Eğitim Alabilir?  

   Dileyen herkes uzmanlaşmak istediği alanda eğitimlere erişebilir. Herhangi bir yaş veya eğitim şartı bulunmamaktadır.Kursları incelemek, eğitimlere katılmak için tıklayınız.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.