Yazılar

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  Gerçekleşen Hayaller: Barış Özcan ile Bir Youtuber Hikayesi

  Youtuber Barış Özcan ile gerçekleşen hayalleri, yeni yılda yeni hedeflere nasıl ulaşabileceğimizi, geleceğe nasıl bakacağımızı ve Youtube'da başarılı olmanın sı...
  baris-ozcan-binyaprak-canli-yayin-cover

  Youtuber Barış Özcan ile gerçekleşen hayalleri, yeni yılda yeni hedeflere nasıl ulaşabileceğimizi, geleceğe nasıl bakacağımızı ve Youtube'da başarılı olmanın sırlarını konuştuk. 

  Youtube macerası ve hikaye anlatıcılığı sevdası

  • Hayat boyu öğrenici olma felsefesiyle kendimizi aramalı, önce kendimizi keşfetmeliyiz.
  • Konuştuğumuz her an bir hikaye anlatıyoruz, bunu fark ettiğimizde daha iyi bir anlatıcı oluyoruz.
  • Youtuber'lık tam zamanlı olarak geçinecek miktarda bir gelir sağlamıyor.
  • Youtube'da büyümek kartopunun büyümesi gibi, hızlanarak artan sayılar görüyoruz.
  • Bu işi sadece maddi gelir için yaparsanız, enerjiniz hemen tükenir. Yola çıkış hedefiniz bu olmasın. İki üç yıl sadece kendinizden bir şeyler vererek çıkacağınız bir yol Youtube. 

  Geleceği nasıl düşünmeliyiz? Yeni teknolojilere nasıl bakmalıyız?

  • Yeni nesil çalışma ahlakı ve iş yapma biçimleri internet üzerinden işliyor.
  • Teknoloji sadece bir araç. Hikaye anlatıcılığı, sanat, bin önce de yaptığımız, bin yıl sonra da yapacağımız şeyler. Ancak bunları nasıl yapacağımız şimdilik muamma.
  • Geçmişi iyi okumak, incelemek, geleceği anlamak için çok önemli. 

  "Zinciri Kırma!"

  "Zinciri kırma" projesi, basit bir prensip üzerine kurulu: Her gün, ölçülebilir bir hedef belirleyip, yeni bir alışkanlık kazanacağınız şekilde, her gün bu amaç için bir şey yapıyorsunuz. Püf nokta, hedefi ikiye bölmek. Yeni yıl hedeflerine başlayanların yarısı, daha ilk ay bitmeden hedeflerini bırakıyorlar. Hedefi ikiye böldüğünüzde bunu daha uzun soluklu yapabiliyorsunuz. Kişisel hedeflerin yanı sıra, toplu hedefler de koyabiliyoruz. 

  Barış Özcan Kimdir?

  İstanbul doğumlu, M.Ü. Hukuk Fakültesi mezunudur. Abak.us Kreatif Medya Ajansı başkanıdır. Abak.us'ün İstanbul ve New York'ta ofisleri var ve BASF, THY, LC Waikiki, Türk Telekom, NYMag, TimeOut New York gibi markalarla çalışıyor. Apple, Adobe ve LinkedIn gibi uluslararası yazılım firmalarına danışmanlık ve sosyal medya hizmeti verdi. TRT, el-Cezire, CNNTürk gibi kanallarda yayınlanan belgeseller yaptı ve yönetti. Kişisel belgesellerini YouTube'da yapmaya devam ediyor. Sanat, tasarım ve teknoloji hikayelerini 1.000.000 civarında kişi 53 milyondan çok kez izledi. YouTube'un dünya çapında seçtiği 12 değişim elçisinden biri oldu. #CreatorsforChange adlı bu program için uluslararası projeler üretiyor. Bunlardan bir web dizisi ve kısa filmi olan Scarecrow – Korkuluk toplamda 2 milyon kez izlendi. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  © 2022 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.