Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  3 dakika okuma süresi (653 kelime)

  Ücretsiz Eğitim Platformları: Google Dijital Atölye

  Eğer kendini geliştirmeyi düşünüyorsan ve bir arayış içerisindeysen, Google Dijital Atölye'yi kesinlikle öğrenmek isteyeceksin! 

  google-dijital-atolye-nasil-kullanilir-1589311389

  Eğer kendini geliştirmeyi düşünüyorsan ve bir arayış içerisindeysen, Google Dijital Atölye'yi kesinlikle öğrenmek isteyeceksin! 

  Google Türkiye, her yaştan kitlenin dijital dünyaya adım atması ve kariyer basamaklarını tırmanması için Dijital Atölye adlı eğitim projesini duyurdu. Google Dijital Atölye, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, TOBB ve İŞKUR işbirliğiyle başlatılan bir program ve hem çevrimiçi hem de yüz yüze eğitimleri kapsayan ücretsiz bir program sunuyor.

  Atölye'nin Amacı Nedir, Kimler Katılabilir ?

   Google Dijital Atölye, Google tarafından tüm kullanıcıların hizmetine sunulan bir çevrimiçi eğitim platformu. Platform, 2015 yılından beri hizmet veriyor. Platformda farklı kategorilerde dersler ve eğitimler olsa da, verilen eğitimlerin temelde tüm amacı kişinin dijital bilgisini geliştirmek ve bu gelişim sonrası dijital pazarlama konusunda daha yetkin hale getirmek.

  Google Dijital Atölye projesi kapsamında web sitesi kurmaktan dijital pazarlamaya, e-posta pazarlamasından web analizine kadar uzanan 23 farklı konuda ücretsiz eğitim kaynaklarına erişmek mümkün olacak. Ayrıca Türkiye'nin 9 ilinde (Antalya, Bursa, Gaziantep, Van, Kocaeli, İzmir, Kayseri, Samsun, İstanbul) yüz yüze eğitimler düzenlenecek ve bu eğitimler katılmak isteyen herkese açık olacak. Google Dijital Atölye için bir yaş sınırı bulunmadığından isteyen herkes Google Dijital Atölye 'de sertifikalı eğitim alabilir. Hatta bu eğitimlere katılmak için herhangi bir temel bilgiye sahip olmanıza da gerek yok. Acemi, orta düzey ve ileri seviyede dersler bulunuyor. Bu derslerden size en uygun olanı seçerek hemen eğitim almaya başlayabilirsiniz.

  Kurslar Nelerdir ?

   Google Dijital Atölye 'de dört farklı kategoride toplam 25 adet kurs bulunuyor. Tüm bu kursların bitirme süreleri değişiklik gösteriyor. Dijital Güvenlik, Veri ve Teknoloji, Dijital Pazarlama, Kariyer Gelişimi isimleri altında kategorize edilen bu kursların tamamı sizin dijital bilgilerinizi geliştirmeyi hedefliyor. Google Dijital Atölye 'de alabileceğiniz eğitimler arasında Dijital Pazarlamanın Temelleri, Çevrimiçi Reklamcılık, Mobil Cihazlar Üzerinden Müşteri İletişimi, Çevrimiçi Kampanyalar, Çevrimiçi İşletme Güvenliği, Kurumsal Tasarımlar gibi kurslar bulunuyor.

  Ücretli Mi ?

   Platformun en güzel yanlarından biri de sertifikalı eğitimlerin neredeyse hepsinin tamamen ücretsiz olması. Google tarafından dijital pazarlama eğitimi alacak, Google onaylı bir sertifikaya sahip olacak ve kesinlikle bir ücret ödemeyeceksiniz.

  Nasıl Ulaşılır ? 

   Google Dijital Atölye giriş ve derslere katılım için bir Google hesabınız olması yeterlidir. Sahip olduğunuz herhangi bir hesapla oturum açtıktan sonra Google Dijital Atölye sayfasında gerekli adımları yönergeler eşliğinde uygulayarak derslere ulaşabilirsiniz. Dijital Atölye 'de kendiniz için uygun olan eğitimleri ve programları belirledikten sonra derslere katılım sağlamak için hazır olursunuz.

  İçeriği Nedir ? 

   Google Dijital Atölye 'de bulunan eğitimlerin tamamı video anlatımlı derslerden oluşuyor. Her dersten sonra platform sizi kısa bir sınava tabi tutuyor. Kursun sonunda da genel bir sınava giriyorsunuz. Tüm sınav sonuçlarınızın ortalamasına göre kursu başarıyla geçip geçmediğiniz belirleniyor. Atölyede yer alan eğitimler video şeklinde sunuluyor. Kolayca ilerlemenizi sağlayan çeşitli ipuçlarıyla derslerin kalıcı bir etki bırakması sağlanıyor. Ücretsiz olan bu derslere erişim konusunda da herhangi bir kısıtlama getirilmiyor. Eğitimi alan kullanıcılar sınırsız bir şekilde konuları yeniden irdeleme imkânına sahipler. Ayrıca atölyede yer alan bütün derslerde başarınızı taçlandıran bir rozet sistemi yer alıyor. Eğitim alan kullanıcılar, başarılı bir şekilde tamamlamış oldukları konuların ardından uygulama tarafından dijital bir rozet ile ödüllendiriliyorlar. Bu dijital rozetleri önemli kılan şey ise dünya çapında tanınan Openbadges tarafından geçerliliği onaylanan rozetler olmalarıdır.

  Nasıl Giriş Yapılır ? 

   Google Dijital Atölye 'ye giriş yapmak için mevcut Google hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini kullanarak dilediğiniz zaman her yerden eğitimlere ulaşabilir ve çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Mevcut eğitimlerin sonunda sınavları başarıyla tamamlamanız gerektiğini unutmamalısınız. Sınavlar hakkında fikir edinebilmek için Google Dijital Atölye final sınavı cevapların 2021 yılında nasıl olduğunu incelemenizde yarar vardır.

  İŞKUR'un destekliğiyle çeşitli etkinlikler de düzenlenecek. Diğer yandan eğitimleri tamamlayanlara Google tarafından bir başarı sertifikası verilecek. Eğer dijital yetenekler kazanmak veya kendinizi geliştirmek istiyorsanız dijitalatolye.withgoogle.com adresinden projeyi inceleyebilir ve eğitimlerden faydalanabilirsiniz.

  ...

  Ücretsiz dijital pazarlama eğitimi kursları - Google Dijital Atölye

  İşinizi veya kariyerinizi geliştirmeniz için ihtiyaç duyduğunuz dijital becerileri edinmenize yardımcı olmak amacıyla tasarlanan ücretsiz dijital pazarlama eğitimi. Google'dan dijital platform uzmanı olabilmenize yardımcı olacak ücretsiz kurslar
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  © 2022 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.