Ben Bir ErkenSTEM Öğretmeniyim

  Ben Bir ErkenSTEM Öğretmeniyim
  Öğretmenlik mesleğini seçmemin en büyük sebebi öğretme aşkıydı. Öğretmeyi sevdiğim gibi araştırıp yeni şeyler izlemeyi, denemeyi seviyordum. Devamı yazımda!
  Üniversiteyi bitirdikten sonra hayat beni farklı bir yere sürüklemişti. Rize'ye giderek eğitim aldıktan sonra Zihinsel Engelliler Öğretmenliği yapmaya başladım. İki buçuk yıl engelli öğrencilerime eğitim verdim. Bu zaman bana farkındalık, sabır ve hayata farklı bir bakış açısıyla bakmamı sağladı. İki buçuk yıl sonra kendi mesleğime geri dönme kararı aldım. Daha önce hiç özel okul deneyimim olmamıştı. İlk yılımda deneyim kazanmak için ilk adımı atmış oldum. Şu anda üstlendiğim erken STEM zümre başkanı görevi ile omzuma önemli yükler yüklemişti. STEM neydi ilk önce buradan başlamak gerekiyordu ve evet biliyordum yeni birçok şey öğrenecektim. BAUSTEM işbirliğiyle eğitim yılının başında ilk çalıştayımızı yaparak STEM ile tanıştık. Proje üretmek, yeni şeyler denemek tam benlikti.

  erkenSTEM

  Fen(S) ,Teknoloji (T) , Mühendislik(E) , Matematik(M) alanlarının tümü STEM'in bir parçasıydı. Öğretmen olmak da aynı zamanda tüm alanlarla ilgili bilgi sahibi olmayı da gerektiriyordu. erkenSTEM bunun için çok iyi bir yol göstericiydi. En son olarak da erken STEM'in Teknoloji alanından Scratch Programı ile kodlamayı da öğrenmiş oldum. İlk karşılaştığımda karmaşık gelse de zamanda daha iyi olacağımı düşünüyorum. Zamanın şartları teknolojinin her daim ilerlemesi bizi teknolojiyi, bilgisayar kullanmayı kaçınmaz kılıyordu. Bunu eğlenerek zevkle yapmak tabi ki bizim elimizdeydi. erkenSTEM ile öğrenecek ne çok şey vardı. Öğretmenlik hayatımın ilk yıllarında böyle projelerde yer almak beni gelecek için daha çok heyecanlandırıyordu. Öğrenme aşkının ömür boyu devam etmesi dileğimle...

  Yazan: Gökçe Kızılay
  Yazarı Tanıyalım:
  1990 yılında İstanbul Kartal doğumlu Gökçe Kızılay Trakya Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği mezunudur. Sınıf Öğretmenliği dışında Zihinsel Engelliler Öğretmenliği de yapmıştır. Şu an Uğur Okullarında 1. Sınıf Öğretmeni ve ilkokul erken STEM Zümre Başkanı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda halen Anadolu üniversitesi Laborant ve Veteriner Sağlık bölümü öğrencisidir.
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BAUSTEM merkezi öğretmen eğitimi uzerine uzmanlaşmış bir araştırma ve geliştirme merkezidir. STEM bütünleşik öğretmenlik bilgi ve becerileri projesine ev sahipliği yapmaktadır. Merkez bünyesindeki programlar ile STEM öğretmenleri yetiştirilmekte ve öğrencilerin çağa uygun becerilerle donatılması sağlanmaktadır.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.