İlaçta Kariyer: Değişen Dönüşen Yetkinlikler

  ilacta-kariyer-degisen-donusen-yetkinlikler

  'İlaçta kariyer çok iyi gelecek!' diyerek başladığımız bu yoldaki ilk söyleşimizde ilaç sektörünün hızla değişen dönüşümlere nasıl uyum sağladığını ve değiştiğini konuştuk. İlaç sektöründeki yenilikler ve değişen yetkinlikler için haydi okumaya!  

  İlaçta kariyer çok iyi gelecek platformunun ilk etkinliği 'İlaçta kariyer: Değişen dönüşen yetkinlikler' söyleşisi sektörün ilham veren 3 kadın liderinin katılımıyla gerçekleştirildi. Online söyleşinin moderatörlüğünü Takeda Yetenek Geliştirme Direktörü Aslı Dizdar yaparken, Amgen ve Gensenta Genel Müdürü Güldem Berkman, Abbot Genel Müdürü Canan Bademlioğlu ve Ekin Kimya Yönetim Danışmanı Gamze Çıtıroğlu da konuşmacı olarak katıldı.

  Sevgili Gamze Çıtıroğlu, ilaç sektöründe diğer sektörlerden farklı olarak başarılı olmak için hangi yetkinliklere sahip olunması gerektiğinden bahsederek kilit noktalara değindi.

  ''Sorumluluk bilinci, ilaç sektörü insan sağlığına dokunuyor bu nedenle sorumluluk bilinci iyi olmalı ve geliştirilmeli.

  Bilgi, her sektörde çok önemli fakat ilaç sektöründe bilgi bilmekle kalmıyor bilmek, paylaşmak, özümsemek gerekiyor.

  Geleceği planlamak ve stratejik düşünmek, değişen dünyada ilaçlar ve tedaviye bakış açısı da değişiyor bu nedenle geleceğe karşı stratejik düşünmek gerekiyor.

  Sabır, yılmazlık, çeviklik, iletişim becerisi, sevmek, çalışmak ve adanmışlık ise ilaç sektöründe öne çıkması gereken yetkinliklerden.''

  Değişim ve dönüşüm içerisinde olan ilaç sektörünün geçmişten bugüne yaşadığı değişim dalgalarıyla yetkinliklerin de değişmiş olduğunu söyleyen sevgili Güldem Berkman, en çarpıcı yeni gereklere değinerek çok değerli tavsiyeler verdi.

  '' Öğrenme kabiliyeti ve meraklı olmak değişime uyum sağlama konusunda en önemli yetkinliklerden birisi. Kişinin öğrenme kapasitesi yüksek olmalı ve sürekli merak ederek konfor alanından dışarı adım atmalı.

  Eskiden ilaç sektöründe daha yoğun olan hiyerarşik yapının yerini şu anda 'şefkatli liderlik' algısı almış durumda ve yönetici-çalışan ilişkisi arasında 'bana destek oluyor' düşüncesi hakim bu da şirket içerisinde çok daha iyi bir iletişimle sağlığa daha iyi hizmet sunmayı getiren bir değişim.

  İçtenlik ve doğallık, ilaçta olan değişime uyum sağlayabilmek adına sektördekilerin kendisi gibi olması gerekiyor bu da ancak kendimize olan cesaretimiz, içtenliğimiz ve doğal oluşumuzla mümkün.

  Değişim yönetimi, her an değişen ilaç sektörü için bunun yönetimi de çok önemli.''

  İlaç sektöründe kadın liderlerin başarısının sırrı olarak sevgili Güldem Berkman, ilaç sektörünün değer yapımıza uyması, 'ben yaparım' algısı ve bunun oluşmasında yer alan rol modeller, analitik düşünme becerimiz ve detaylara hakim olma özelliğimiz diyerek kadınların ilaç sektöründeki başarı sırlarından bahsetti.

  İlaç sektöründe değişen ve dönüşen yetkinlikleri konuştuğumuz bu söyleşimizde ilham kaynağı olan sektörün 3 kadın liderine ve söyleşimize katılan herkese çok teşekkür ederiz.

  Yayını bu linkten izleyebilirsiniz: https://binyaprak.com/videolar/1235-ilacta-kariyer-cok-iyi-gelecek-degisen-donusen-yetkinlikler?category_id=320

  İlaçta kariyer çok iyi gelecek!

  Bu yazı Bin Yaprak misafir yazarlarından Meliha Duman tarafından yazılmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.