Ücretsiz Eğitim Platformu: Activities for ESL Students

  Ücretsiz Eğitim Platformu: Activities for ESL Students

  İnternet TESL Dergisi, makale yayınlamanın yanı sıra, ESL/EFL öğretmenleri için çevrimiçi ders kitapları, sınıf oyunları ve etkinlik fikirleri ve geniş bir konuşma soruları listesi gibi çok çeşitli materyallere sahip çevrimiçi ve ücretsiz bir eğitim platformudur. Öğrenciler için sınavlar ve çapraz bulmacalar da dâhil olmak üzere geniş bir etkinlik koleksiyonu bulunmaktadır.  

  ESL, "Engilish as a second language" cümlesinin kısaltmasıdır. Ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin Amerika'da eğitim görürken aldıkları İngilizce dersi ve sınavdır. İkinci Dil olarak İngilizce" anlamına gelir ve bu sınıflar anadili olmayan öğrencilere İngilizce dilini öğretmek için tasarlanmıştır.

  İnternet TESL Dergisi (iteslj.org) 1995 yılında yayınlanmaya başlayan aylık web tabanlı bir dergidir. Makaleler yayınlamanın yanı sıra öğrenciler için birçok aktiviteye sahiptir (a4esl.org). Sitede öğrencilerin yanı sıra öğretmenler içinde pek çok içerik bulunmaktadır. Aynı zamanda ESL alanında yetkili kişiler İnternet TESL Dergisi'ne içerik olarak katkıda bulunabilirler.

  İnternet TESL Dergisi sadece İngilizce diline ait seçeneklere sahip olduğu gibi iki dili karşılaştırmalı olarak öğrenebileceğiniz içerikleri de bulunduruyor. Sitede 45'den fazla dilde ESL dersi için pratik yapabilirsiniz. Sitede İngilizce gramer ve kelime testleri, kare bulmacalar gibi pek çok içerik bulabilirsiniz. Sizin için bu içeriklerin bir kısmını aşağıya ekledik:

  • Öğretmenler için İçerikler

  Öğretmenlerin kullanabileceği veya katkıda bulunabileceği devam eden projeleri ve çevrimiçi ders kitaplarını içerir. 

  • ESL Öğrencileri için Konuşma Soruları  

  Bu, konuşma alıştırması için kullanılabilecek 33 konuda 2.000'den fazla sorudan oluşan bir koleksiyondur. Konulardan bazıları hayvanlar, Noel, aile, sağlık, spor ve sosyal sorunları içerir. Bireylerin kendi sorularını göndermeleri teşvik edilir, böylece kullanılabilir sorulardan oluşan veri tabanı büyümeye devam eder.  

  •   ESL Sınıfı için Şakalar

  Sınıfta iyi sonuç veren şakalar hem öğretmenler hem de öğrenciler tarafından sunuldu. ESL sınıfında kültür, dil bilgisi ve kelime bilgisi öğretmek için fıkra kullanan öğretmenler bu fıkraları faydalı ve eğlenceli bulacaktır. Şakalar genellikle ziyaretçiler tarafından gönderilir, bu nedenle koleksiyon sürekli güncellenir.  

  • ESL Sınıfı için Oyunlar ve Aktiviteler

  Bu, öğretmenlerin ESL sınıfında kullanması için oyunların ve oyun benzeri etkinliklerin bir listesidir. Gönderilen etkinlikler otomatik olarak bu sayfaya eklenir, böylece sürekli olarak büyür. En yeni gönderim listenin en üstünde yer alır, böylece tekrar eden ziyaretçiler bir bakışta nelerin yeni olduğunu görebilirler.

  • ESL Öğrencileri için İnternet Hazine Avı

  Bu çöpçü avları, öğrencilerin bilgi bulmak için çeşitli web sitelerini ziyaret etmelerini gerektirir. Hazine avı, Amerikan üniversitelerini, film endüstrisini ve müziği  içerir. Bireyler kendi hazine avlarını sunmaya teşvik edilir.

  • ESL Öğrencileri için İnternet Temelleri

   Bu, Jim Schweizer tarafından yazılmış on dört ders içeren çevrimiçi bir ders kitabıdır. Konular, İnternet'in tarihini, e-posta kullanımını, posta listelerini ve haber gruplarını içerir.

  • Daha Fazla Anlat: Göreve Dayalı İletişim Faaliyetleri

   Bu, Andrew Finch ve Hyun Tae-duck tarafından Korece konuşanlar için yazılmış bir İngilizce ders kitabının eksiksiz çevrimiçi bir versiyonudur. Bu ders kitabı, ana dili Korece olmayan konuşmacılar tarafından da kullanılabilir. Öğretmenlerin, kendi öğrencileri tarafından kullanılmak üzere bu derslerin çıktısını almalarına ve çoğaltmalarına izin verilir.

  • İnternet için ESL Öğrenci Kılavuzları

  Bruce Vorland tarafından yazılan bu kılavuzlar, ESL öğrencilerine yalnızca ana dili İngilizce olanlar için tasarlanmış seçilmiş sayfaları tanıtmakla kalmaz, aynı zamanda öğrencilerin bu sayfaları anlamalarına ve kullanmalarına yardımcı olur. Kelime listeleri ve aktiviteler dahildir.

  Daha fazla bilgi ve inceleme için http://a4esl.org/ sayfasına bakabilirsiniz!

  Milyon Kadına Mentor Hareketi Eylül Ayı Gelişmeler...
  Ücretsiz Eğitim Platformu: ABCya!
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.