Motivasyonunu Yükseltecek 4 Video

  Motivasyonunu Yükseltecek 4 Video

  Bugün, hayatının motivasyonunu 29 yaşında keşfeden bir oyuncu, New York'ta çektiği filmle ödül alan bir anne ya da 15 yaşında bir dünya şampiyonu olmaya hazır mısın?

  1) Hayallerini gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç değil

  Game Of Thrones dizisinden "Tyrion Lannister" karakteri ile tanıdığımız oyuncu Peter Dinklage nefret ettiği işinden nasıl ayrıldığını ve hayallerinin peşinden gittiğini anlatıyor.

  Hayallerinizi gerçekleştirmek için dünyaya hazır olduğunuzu söylemeye çalışmakla uğraşmayın, yapın ve gösterin işte o zaman her şey rayına oturacaktır.

  29 yaşında ,oyunculuğa başlamak için geç bir yaşta olmak, Peter Dinklage'ı durdurmamış. O nefret ettiği işinden istifa etmiş ve hayallerinin peşinden gitti. Şimdi dünyanın en ünlü dizilerinden birinde en sevilen karakterlerden biri olarak izliyoruz onu. 

  Peki seni hala durduran şey ne? Harekete geçmenin zamanı gelmedi mi?

  2) İmkansızlıklar seni durdurmasın

  Köyde izlediği tiyatro oyunundan çok etkilenen ve köyünde bir tiyatro topluluğu kurmaya karar veren 58 yaşındaki Ümmiye Koçak tiyatro ile de yetinmeyip kadının kadına uyguladığı şiddeti vurgulamak adına "Yün Bebek" adlı filmini çekti ve New York'ta 'Sinemada en iyi Avrasyalı Kadın Sanatçı' ödülünü kazandı.

  İmkansızlıkların seni durdurmasına asla izin verme. Ümmiye Koçak ve arkadaşları Yün Bebek filmini 3 metre karda tarlada çalışıp biriktirdikleri paralarla, çok büyük zorluklarla çektiler. Hiçbir hayale ulaşması kolay değildir, ancak hiçbiri imkansız da değildir. Gerçekten istediğin ve çabaladığın sürece elde edemeyeceğin şey yok!

  3) Özerklik, ustalık ve amaç

  Motivasyon konulu kitapları ile tanınan Dan Pink'ten şaşırtıcı motivasyon bilimi ile ilgili izlenmesi gereken bir konuşma.

  İş hayatında yaratıcılığı ve üretkenliği arttırmak için eski usül ödüllendirme yöntemlerini bırakmamız gerektiğini savunan Dan Pink motivasyonu yükseltmek için gerekli en önemli üç unsurun 'özerklik, ustalık ve amaç' olduğunu söylüyor. 

  Çalışma düzenlerini, mesai saatlerini ve çalışanlara verilen serbest zamanlarıyla bu üç unsura uyan şirketlerin çalışanlarının daha başarılı ve yaratıcı fikirlere sahip olduğuna dair güzel örnekler de veriliyor.

  4) Asla pes etme!

  15 yaşında Dünya Aerobik Jimnastik Şampiyonu olan milli gururumuz Ayşe Begüm Onbaşı, Kasım 2016'da BinYaprak'ın konuğu olarak canlı yayında soruları cevapladı.

  Ayşe Begüm, henüz 5 yaşındayken ailesinin desteği ile jimnastiğe başladı. Yerel yarışmalarla başladığı jimnastik yolculuğunda aerobik jimnastiğe yöneldi. Şu an eğitimine Akhisar Anadolu Lisesi'nde devam eden Ayşe Begüm'ün yurt içi ve yurt dışı yarışmalardan kazandığı toplam 74 ödülü bulunmaktadır. 4 senedir milli takım sporcusu olan Ayşe Begüm, haftanın 6 günü Akhisar'dan Manisa'ya antrenmanları için gidip gelmektedir. Ekim 2016'da Bulgaristan Plovdiv Cup'ta Tek Kadınlar Şampiyonu, Çiftler Şampiyonu, Üçlü Şampiyonu oldu. Haziran 2016'da Güney Kore'de Dünya Şampiyonluğunu kazanan Ayşe Begüm tüm yorucu temposuna rağmen her gün daha büyük heyecanla eğitimine ve antrenmanlarına devam ediyor.

  Daha fazla motivasyon için tüm listeyi bu linkten izleyebilirsin.

  İlhamla! 

  Bu yazı Bin Yaprak misafir yazarlarından Berfin Kahriman tarafından yazılmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.