SIKÇA SORULAN SORULAR

  Kariyer alanında daha fazla kadının yer almasına katkı sağla, harekete geç! 

  Tanıtım toplantılarımızı kaçırma.

  Sorular
  Konular

  Milyon Kadına Mentor Hareketi

  Milyon Kadına Mentor Hareketi Nedir?

  Milyon Kadına Mentor Hareketi, 15-25 yaş arasındaki genç kızlar ile sektör liderlerini dijital platformda bir araya getiren ve genç kızların…

  Milyon Kadına Mentor Hareketi, 15-25 yaş arasındaki genç kızlar ile sektör liderlerini dijital platformda bir araya getiren ve genç kızların kariyer hedeflerini destekleyen bir mentorluk hareketidir. 

  2021 yılında STEM (Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alanlarında kariyer hedefleri olan genç kızları desteklemek üzere hayata geçirilen Milyon Kadına Mentor Programı’na 2023’te, alan farkı gözetmeksizin, okuyan ya da yeni mezun tüm genç kızlar ve liseler de eklendi. Milyon Kadına Mentor Programı kapsamında, kariyer yolculuğunda mentor arayan tüm genç kızlara destek olma hedefiyle çalışmalar devam etmektedir.

  Program, ABD Ticaret Odası'na bağlı ABD – Türkiye İş Konseyi'nin Women in Business (İş Dünyasında Kadınlar) çalışma grubu eş başkanları Ümran Beba (Kurucu, Beba Vakfı ve Partner, August Leadership) ve Canan Özsoy’un liderliğinde ve proje paydaşları TurkishWIN ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'nin işbirliğiyle hayata geçirilmiştir.

  STEMconnector'in global deneyimini ve TurkishWIN'in geniş mentor ve menti ağını dijital platformu BinYaprak ile buluşturan program, kurucu destekçileri olan Akbank , Beba Vakfı, Borusan Vakfı , DFDS, EnerjiSA, Getir, PepsiCo Türkiye, Petrol Ofisi, Unilever Türkiye ve Teknoloji Sponsoru Turkcell'in katkılarıyla gerçekleşmektedir. Bu program büyüdükçe güçlenecek, güçlendikçe daha çok kadını kariyerlerinde destekleyecektir.

  Milyon Kadına Mentor Hareketinin Hedefleri Nedir?

  Hedeflerimiz: Fark yaratan kurumları ve bireyleri aktive ederek, alan farkı gözetmeksizin, lise ve üniversite kız öğrenciler ve iş hayatına yeni…

  Hedeflerimiz: 

  • Fark yaratan kurumları ve bireyleri aktive ederek, alan farkı gözetmeksizin, lise ve üniversite kız öğrenciler ve iş hayatına yeni atılan genç kızların katılabileceği mentorluk programlarını bir dijital şemsiye altında toplamak.
  • Öncü mentorluk program paydaşlarını bir araya getirerek, ekosistemin zenginliklerini sunmak,  farkındalığını arttırmak ve işbirlikleri için bir alan yaratmak.
  • 1,000,000 mentorluk bağlantısı gerçekleştirerek,  kariyer hedefi olan genç kızlara  destek olmak (2031 yılına kadar).

  Milyon Kadına Mentor Hareketine Nasıl Katılabilirim?

  Milyon Kadına Mentor Hareketi’ne katılarak etki yaratmak ve katkı sağlamak için hem bireyler hem de kurumlar aşağıdaki programlardan dilediklerinde yer…

  Milyon Kadına Mentor Hareketi’ne katılarak etki yaratmak ve katkı sağlamak için hem bireyler hem de kurumlar aşağıdaki programlardan dilediklerinde yer alabilir: 

  +  1:1 Mentorluk Programı

  +  Deneyim Paylaşım Etkinlikleri

  +  BinYaprak İş Arama Çemberleri

  Milyon Kadına Mentor Global Programıyla İlgili Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

  STEMConnector'un web sitesinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz: https://mwm.stemconnector.com/

  STEMConnector'un web sitesinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz: https://mwm.stemconnector.com/

  Milyon Kadına Mentor Hareketi ile İlgili Daha Detaylı Bilgiye Nasıl Ulaşabilirim?

  Milyon Kadına Mentor Hareketi ile ilgili daha fazla bilgi için: Program ana sayfamızı inceleyebilirsiniz: Milyon Kadına Mentor Ana Sayfa Her…

  Milyon Kadına Mentor Hareketi ile ilgili daha fazla bilgi için:

  ·   Şu anda içinde bulunduğunuz Sıkça Sorulan Sorular bölümüne göz atabilirsiniz.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.