Yazılımda Takip Edilecek Youtube Kanalları

  Yazılımda Takip Edilecek Youtube Kanalları

  Yazılım alanında kariyer yapmak isteyenler için, kendinizi hem teknik olarak hem de sosyal olarak geliştirmenize yardımcı olacak 15 Youtube kanalı tavsiyesi ile geldim. Listedeki isimleri Linkedin ve Twitter hesaplarından da takip etmenizi tavsiye ederim. Alanlarıyla yaptıkları aktif paylaşımlar gelişiminize katkı sağlayacaklardır. Umarım herkes kendisi için yeni ilhamlar bulabilir. Keyifli Okumalar!  

  1) Kadın Yazılımcı

  Kadın yazılımcıların görünürlüğünü ve oranını artırmak , ilham olmak, kadın yazılımcı iletişim ağı oluşturmak için kurulmuş. Kadın yazımcılardan ilham alabilir özellikle nasıl yazılıma giriş yaptıklarını ve yazılım kariyeriniz  için mentorluktan yeni teknolojilere kadar birçok güzel videolar bulabilirsiniz. Ek olarak websitelerinde hem kadın yazılımcı sohbetleri hem de teknik konularda yazıları takip edebilirsiniz. Kadın Yazılımcı Topluluğu kurucularından Elif Kuş ile yaptığımız röportaj yazımızı da okumanızı tavsiye ederim daha yakından tanımak için.
  2) Çay Kahve İnsan

  Yazılım ofisleri, girişimci hikayeleri özellikle yazılım tarafında, yazılımcı deneyimleri, başarı ve başarısızlık hikayeleri, yazılımcı sohbetlerini ve eğlenceli teknoloji sohbetleriyle yeni donanımlar kazanacağınız bir kanal. Kanalda ayrıca ilhamlar alacağınız kadın yazılımcı başarı hikayeleri var ki benim en sevdiklerim. Yazılımcılar için yeni kitap serisi de çok güzel.

  3) Doğukan Güven Nomak

  Arayüz geliştirmeden, ofis turuları, yazılımcı sohbetlerine kadar yazılıma her açıdan geniş bakış açıları yakalamanızı sağlayacak bir kanal.

  4) Daron Yöndem

  Daron Hoca'nın kanalında ne arasanız var gerçektenten. Katıldığı tüm seminerlerler, webinarlar ve kendi ürettiği içerikler mevcut.Teknik şeylerin dışında yazılım yolcuğunda işinize yarayacak tüyolar ve önleriler paylaşıyor. Kendisini tüm sosyal mecralardan takip etmenizi öneririm genel kültürünüzü çok geliştirecektir.

  5) Prisync Labs

  Prisync ekibini tarafından kurulan kanal, Bir Senior Bir Junior serisi, Aslında Çok Basit serisi, teknik mülakatlardan, Yapay zeka, blockcahin, Machine Learning gibi alanlar üzerinden workshoplar gibi yazılımın farklı yönlerine değinen eğlenceli bir kanal. Prisync Co-Founder'ları Neslihan Şirin Saygılı ve Samet Atdağ'ın workshop tadında soru cevap sohbetleri de çok öğretici. Eğlenirken öğrenmeyi sevenler için güzel bir kanal.

  6) Google Developer Communities Turkey

  Google Geliştirici Toplulukları Türkiye kanalında, topluluk etkinlikleri, eğitim serileri, en iyi uygulamalar ile ilgili ipuçları, ürünlerimizde ve platformlarımızdaki en son güncellemelerden oluşan videoları bulabilirsiniz. Özellikle Google Teknolojileri, Oyun, Yapay zeka , Cloud , Android üzerinde Bootcampler çok aktif yapılıyor.

  7) Kodluyoruz

  Kodluyoruz, aslında yazılımcı yetiştirmek için kurulan bir sosyal girişim. Harvard CS50x dersini Türkçe alabilirsiniz. Firmalarla Bootcamplar düzenliyorlar ve  sonrasında işe yerleştirmeler yapıyorlar. Youtube Kanalaları da oldukça aktif. Bootcamp mezunlarının Başarı Hikeyaleri,Visual Studio Code, HTML, CSS, Bootstrap, GIT ve JavaScript Giriş  ve Ask Me Anything Meetup serisi ile sorularınızı soracağınız uzmanlarla buluştuğunuz etkinlik serisi. Kodluyoruz Fellowlarıyla yaptığımız röportajımızı da  göz atmanızı tavsiye ederim.

  8) Yalin Kod 

  Bilgem Çakır, tarafında olıuşturulmuş biligisayar bilimleri felsefeleri, kariyer yönetimi, teknolojik gelişmeler, oyun geliştirme, mühendis sohbetleri ve kişisel geliştirme konularını değindiği bilgisayar bilimlerine farklı yönlerden bakmanıza, kod ve kariyer şekillendirmenize yardımcı olacak bir kanal.

  9) Yazılım Bilimi

  Python, C, HTML5, CSS3, Php, Android, Java ve Veritabanı gibi yazılım geliştirme eğitim serilerini bulabileceğiniz bir kanal. Eğer uygulamalı eğitim serilerine ihtiyacınız varsa inceleyebilirsiniz kanalı.

  10) Ugur Umutluoglu

  Uğur Umutluoğlu'nun yazılım, teknoloji ve girişimcilik konuları üzerine bazen konuklarıyla yaptığı söyleşiler, bazen de kendi düşüncelerini paylaştığı videolardan oluşur.Yazılım dünyası için genel yapılarını öğrenmek içinde takip edebilirsiniz.

  11) Old Yazilimci

  Pamir Erdem ve Ecir Uğur Küçüksille'nin oluşturdığu yeni bir kanal. Yeni trend programala dili olan Go'yu öğrenebileceğiniz bir serileri var gayet öğretici. Ek olarak eğer Cloud,Container ve container güvenliğine ilgiliyseniz takipte kalmalısınız.

  12) Craftbase Bilişim Teknolojileri A.Ş.

  Crafbase'in kurucuları Hakan Erdoğan ve Lemi Orhan Ergin tarafından Craftbase Talks serisiyle yazılım işe alımlarından, teknoloji seçimleri, girişimcilik, kariyer ve ekip yönetiminden bahsettikleriyle genel bakış açısınız gelişterecek küçük ve sevimli bir kanal.

  13) Devnot TV

  Devnot'un düzenlediği eğitim, seminer ve buluşma videolarını içeren, yazılım ofis ziyaretleri, yazılım geliştirmeyle ilgili konuların (Blockchain, DevOps, Mikroservis, Clean Code vs.) ele alındığı söyleşilerin yayınlandığı kanalıdır.

  14) Devlerin Omuzlarında

  Elif T. Kuş ve Yaşar Safkan'ın yazılım ve yazılım yönetimi ile ilgili ve Yazan ve Yöneten serisiyle birçok farklı konular üzerinde fikrilerini ve tecrübelerini paylaşıyorlar.

  15) Bilişim Sohbetleri

  Son gündem teknolojiler; Siber Güvenlik, BlockChain, Yapay Zeka, Makina Öğrenmesi, Big Data üzerinde sohbetler ve Java, Spring Framework, IOS programlama üzerinde de uygulamalı eğitimler bulabileceğiniz bir kanal.


   CampusWIN yazarları Fadime Özdemir tarafından yazılmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.