Öğrendiklerimizi Gerçek Hayatta Nerede Uygulayacağız?

  İzgi Biçer ile STEM'i hayatımızda keşfediyoruz. Sizleri de bu yazıya bekleriz !

  Milyon Kadına Mentorlerimizden Meltem Sert ile Röportaj

  Enerjisa'da Veri Mühendisi Eksperi olan Meltem Sert Halıcıoğlu ile ilham dolu, çok samimi bir röportaj gerçekleştirdik, keyifli okumalar!

  STEM'Lİ YILLAR

  Matematik öğretmeni Egemen Şenyurt ile STEM'İ daha yakından tanıyoruz. Keyifli  okumalar!

  İçimizdeki Çocuk

  Sevgi Cansu Aydalga ile STEM Programında içimizdeki çocuğu hep birlikte bu yazıda hissediyoruz! Sizleri de bizlerle bu yazıda hissetmeye davet ediyoruz.  

  Asiye Koyuncu İle İnşaat Mühendisliği Üzerine Keyifli Bir Röportaj

  Mühendis Asiye Koyuncu ile inşaat mühendisliği üzerine yaptığımız bu röportajı mutlaka okumalısınız. İyi okumalar dileriz!

  Ücretsiz Eğitim Platformları: Stanford Online

   Stanford Online Kursları size Stanford'ın parlak öğrencileri arasında sınıfın en önünden bir sıra vadediyor! Sizler için platformun detaylarını ve imkanlarını derledik. Keyifli okumalar!

  STEM Akışı

  "STEM Lider Öğretmen Serim DURMAZTÜRK tarafından yazılan ve STEM'i anlatan bu güzel yazıya hepinizi bekleriz! Keyifli Okumalar!"

  Etiketler:

  Bilimin İncileri : Prof. Dr. Aslı Demirtaş Tatlıdede ile Röportaj

  Bilim insanı ve hekim Sayın Profesör Doktor Aslı Demirtaş Tatlıdede öğrenim hayatı, kariyer yolculuğu ile ilgili tecrübelerini bizlerle paylaştı. MD ve PhD eğitimlerini tamamlayan nöroloji uzmanı Doktor Tatlıdede, yurt içi ve yurt dışı tecrübeleri ile ilgili bizlere önemli tavsiyelerde de bulundu. Bilimin incileri serimizde Aslı Demirtaş Tatlıdede ile tanışacak, kariyer yolculuğunu dinleyecek ve yolculuğunun başında olan biz öğrencilerine tavsiyelerini ve öğretilerini okuyacağız. Keyifli okumalar!

  5 Popüler Siber Güvenlik Sertifikası

  Popüler siber güvenlik sertifikalarını sizler için derledik. Security+, SSCP, CEH, OSCP ve CCSP nedir? Sınav süresi, konu ve gereklilikleri nelerdir? Sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız bu yazıyı kaçırmayın, keyifli okumalar!

  Bilimin İncileri: Prof. Dr. Alpdoğan Kantarcı ile Röportaj

  Prof. Dr. Alpdoğan Kantarcı'nın yurt dışı tecrübeleri ve kariyer hayatı hakkında ilham verici tavsiyeleri öğrenebileceğiniz harika bir röportaj!  

  Veri Biliminde Kariyer : Hatice Dağaslanı ile Röportaj

  Turkcell'de Altyapı (Network) fonksiyonu Öngörü (Insights) & Data Analitiği ekibinde Kıdemli Data Analitik Mühendisi olan Hatice Dağaslanı ile ilham dolu bir röportaj gerçekleştirdik, keyifli okumalar! Veri Bilimi alanında merak ettikleriniz ve fazlası için kaçırmayın!

  Bir Üyesinin Gözünden Galatasaray Üniversitesi Women in Business Kulübü

  Dijital bir ekranda görüp tıkladığın bu yazıyı okumaya başladıysan ne mutlu… Birlikte Galatasaray Üniversitesi Women in Business kulübünü tanıyalım istiyoruz. Kulübümüzün amacı ne, neler yapıyor? Eğer öğrenmek istersen devam edelim. 

  İnovatif Fikirlerin Yarışması: Hackathon

  Hayatımızın neredeyse her alanına dâhil olan teknoloji, kodların şekillendirdiği dijital inovasyon çalışmalarına çok şey borçludur. Bu yazımızda, platformlarda "hackathon" diye karşımıza çıkan, bir grup insanın bilgisayar başında uyumadan özgün bir proje yapmaya çalıştığı etkinliği inceleyeceğiz.

  Prof. Dr. Bahar Uslu ile Çok Keyifli Bir Röportaj Gerçekleştirdik!

  Prof. Dr. Bahar Uslu, kariyer yolculuğunun başındaki tüm öğrenciler için çok önemli tavsiyelerde bulundu. Yurt dışında çalışmak, üniversite hayatı, kariyer, bilimsel araştırma projeleri ve girişimcilik gibi birçok konuda kıymetli paylaşımlarda bulundu. Bahar Uslu hocamıza teşekkürlerimizi sunuyor, tüm okurlarımıza keyifli okumalar diliyoruz!

  Çevre ve İnşaat Mühendisliğinde Kariyer: Tuba Tatar ile Röportaj

  Ülkemizin başarılı inşaat ve çevre mühendislerinden Tuba Tatar ile mühendislik üzerine çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. İnşaat mühendisliği ile ilgili merak ettikleriniz ve çok daha fazlası röportajımızda. Keyifli okumalar!

  Endüstri Mühendisliği Okurken Yapı Kredi’de Staj Yapmak

  Endüstri mühendisliği öğrencisi Özge'nin 1.sınıfta yapmış olduğu stajını, başvuru sürecini, deneyimlerini merak ediyorsan okumaya devam et!

  2020 İçin Size İlham Olacak Top10 BinYaprak Videosu

  İlham dolu geçirdiğimiz bir seneyi daha geride bırakırken, kendi başarı hikayeleri ile bizlere ilham olup sizlerin de en çok izlediği 10 videoyu bir hatırlayalım istedik!

  Y Kuşağının Yetkinlik Gelişimi ve Sosyal Medyada Kişisel Markalaşması

  Kariyer Geliştirme Sorumlusu Cemre Sandal, Sabancı Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülen "Y Kuşağının Yetkinlik Gelişimi ve Sosyal Medyada Kişisel Markalaşması" projesini anlattı.

  Eyvah İlk İş Görüşmem!

  Sevgili genç dostum! İş görüşmesi herkes için zordur, yani yalnız değilsin. Üstelik bazı temel prensipleri uygularsan, o zorluğu zafere çevirebilirsin.

  5 Maddeyle Üniversite Hayatında Mutlaka Yapman Gerekenler

  Yapacağımız çeşitli aktivitelerle üniversite sürecimizi hayatımızın diğer dönemlerinden farklı ve daha değerli kılabiliriz!

  © 2021 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.