Milyon Kadına Mentor Programı Menti- Mentor Deneyimi: Ayşe Görücü & Gülşah Çokçalışkan

  Milyon Kadına Mentor Programı mentorlarından  İstanbul Blockchain Women Derneği üyesi Ayşe Görücü  ve mentisi Gülşah Çokçalışkan'ın deneyimlerini öğrenmek için bu yazıyı okuyabilirsin.

  “Sanal Rehber” Nasıl Oluşturuldu

  Kariyer Geliştirme ve Mezunlarla İlişkiler Yöneticisi Şule Yalçın, senin için Sabancı Üniversitesi Staj ve Kariyer Ofisi olarak "Sanal Rehber" projesini nasıl hayata geçirdiklerini anlattı. Keyifli okumalar!

  Arya ve BinYaprak Ailesinin Desteği ile Harvard'a Giden Sena'nın Deneyimleri

  Arya ve BinYaprak ailesinin desteği ile Harvard'a giden Sena Nur Arbağ, deneyimleri seninle paylaştı, okumaya devam et!

  Networking Ne Değildir?

  Networking, iş dünyasının hızla yükselen kavramı. Ne olduğunu anlamak ve kariyer yolculuğumuza uygulamak için networking'in ne olmadığına bakalım!

  Bu Networking Kitaplarını Mutlaka Oku

  Network yapmak önemli ve ben bugün yola çıktım diyorsan, sana birkaç kitap tavsiyemiz var.

  Endüstri Mühendisliğinde Kariyer: İrem Özözen

  Amazon'da Tedarik Zinciri ve Planlama Müdürü olarak görev yapan Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu İrem Özözen ile kariyer yolculuğu, endüstri mühendisliği, meslek ve öğrencilik hayatı hakkında tavsiyelerle dolu, bol ilham içeren bir röportaj gerçekleştirdik. Detaylar yazıda!

  Kadınların Hamilelik Ve Doğum İzni Hakkı

  İş hayatında çalışan kadın oranı her geçen gün artıyor. Fakat birçoğumuz iş hayatında sahip olduğumuz hakları yeteri kadar bilmiyoruz. Peki kadınların hamilelik döneminde ve çocuk sahibi olduktan sonraki evrelerde sahip olduğu haklar neler?

  Öne Çıkarılmış

  Okumak için Valiye Şikayetle Başlayan Yolculuk ve İknanın Gücü

  Fatma, köyünde kız çocukları okutulmasa da, bir yolunu buldu ve okudu. Artık babası "Sen Yaparsın" diyor, Fatma da hayallerini teker teker gerçekleştiriyor. Fatma'nın şikayeti ile nasıl hayatı değişti öğrenmek ister misiniz? Keyifli okumalar!

  Öne Çıkarılmış

  Daha Heyecanlı ve Anlamlı Bir Hayat için Büyük Hayaller Nasıl Kurulur?

  Genellikle büyük hayaller kuran biri değilim. Bir şeyleri pratik yoldan halletmek için kendimi zorlarım ama büyük düşündükçe, bazı harika ve enerji verici fikirler bulurum; dünyanın her kıtasında kayak yapmak gibi. Çok iyi değil mi? Biliyorum! 

  Merakı Keşfetmek

   Sade ve iddialı bir soru ile başlayalım.

  "Ne kadar meraklısınız?"

  Öne Çıkarılmış

  Kendimizi İfade Etmenin Gücü

  Kendi iç dünyamızı fark edebiliyor muyuz? Peki bunu fark edip ona göre kendimizi yönetebiliyor muyuz? Kendimize ne kadar merakla bakıyoruz? Bu sorular ve daha fazlası yazımızda. Keyifli okumalar!

  Türkiye'den İngiltere'ye Yurt Dışında Global Kariyer: Yapıncak Erkan

  Global kariyer röportaj serimizdeki konuğumuz TurkishWIN kurucu üyelerinden Yapıncak Erkan. Genç Kadın Kariyer Zirvesi 2021 konuşmacılarımızdan olup İngiltere'de Strateji-Pazarlama Danışmanı ve Yönetici Koçluğu yapmaktadır. İngiltere'de kariyer yapmak isteyen okuyucularımızın kaçırmaması gereken bu yazı size ilham olsun. Keyifli okumalar!

  Robotik Sektörünün Geleceği Ve Robotik Sektöründe Çalışabilecek Meslek Dalları

  Her geçen gün daha da önem kazanan robotik sektörü ve meslekler dalları hakkında bilgi edinebileceğiniz yazımız sizinle. Keyifli okumalar! 

  TurkishWIN İlham Röportajları: Nilay Zehra Karagülmez Abamor

  Nilay Zehra Hanım ile İnsan Kaynakları alanında kariyer planı olanların yollarına ışık tutacak ilham dolu bir röportaj yaptık. Keyifli okumalar! 

  Bir Bilimsel Araştırma Kuluçka Merkezi: Labredoor

  Yeni fikirleriyle girişimde bulunmak isteyen, birlikte öğrenip birlikte üretmek isteyen, gönüllülük esasına dayalı bir topluluk olan Labredoor'u yeni fikirlerle buluşmak, üretmek, girişim yapmak isteyen herkes için tanıttık. Keyifli okumalar! 

  Yapay Zekâ ile İlgili Sorularınıza Cevap Bulabileceğiniz 4 Kitap Önerisi

  Yapay Zekâ alanında özellikle yeni başlayanlar için birçok kitap önerisi mevcut. Bu alanda uzman kişilerin kaleme aldığı kitapları merak ediyorsanız okumaya devam edin! 

  Bezdiri veya Bir Başkası Sonumuz Mahkeme Olmak Zorunda Mı?

  Mobbing (Bezdiri) konusunda başlattığımız yazı serisi içerisinde mahkemeye gitmeksizin sorunun çözülmesi için oluşturulmuş İş yeri Arabulucuğu ve Ombudsluğu mekanizmaları hakkında Dr. İdil Elveriş yazdı. İyi okumalar! 

  Tüm İşletmeler İçin Cinsel Ve Cinsiyete Dayalı Taciz Ve Saldırıya Karşı Araç Seti

  Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma Merkezi, yayınladığı "Cinsel ve Cinsiyete Dayalı Taciz Ve Saldırının Haritalandırılması Araç Seti: Türkiye'deki Üniversiteler için Araç Seti" ile cinsel taciz ile ilgili kurumsal politikalara uyarlanabilecek bir rehber sunuyor. İyi okumalar...

  Kurumlar da "Şiddete Sıfır Tolerans" Demeli

  Yazımızda kurumların "şiddete sıfır tolerans" politikasından ve bu şiddetin çözümüne dair önerilerin paylaşıldığı BinYaprak canlı yayınından bahsedeceğiz. Keyifli Okumalar!

  CampusWin Yolculuğumda İlk Günüm: Miray Sever

  Geçen sene üniversiteye kendimi elimden gelen her açıdan geliştirme isteğiyle başladım. Ne yazık ki okul dönemimiz dünya çapında var olan bir salgın dönemine denk geldi ve bu da hayatlarımızda birçok açıdan dezavantaj yarattı. Buna rağmen online derslerime katılmaya büyük bir hevesle başladım fakat bir süre sonra motivasyonum oldukça azaldı. Tam bu sıralarda CampusWin ile karşılaştım. Biraz araştırdım ve başvurmaya karar verdim. Champion olarak seçildiğimi öğrenince çok sevindim. O kadar sorunun arasında kendimi yeniden iyi hissetmeye başladım. Benim için gerçekten büyük bir motivasyon kaynağı oldu.

  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.