Tüm Yazılar

wol

Working Out Loud Türkiye'de!

WOL kesinlikle bir araç, bir amaç değil. WOL kendinizi geliştirmeniz, öğrenmeniz ve keşfetmeniz için size yardımcı olan bir yaklaşım biçimi.
hukuk-okumak

Hukuk Okumak İsteyenlere İlham Olacak 4 Video

​Hukuk okumak isteyen kişilere ilham olacak BinYaprak videolarını derledik.

IMG-20200727-WA0001

WOMEN IN BUSINESS KULÜPLERİ İLE RÖPORTAJ-GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ

Sevgili Bengisu Çevik'in sorularını yanıtlayarak bize Galatasaray Women In Business ile ilgili bu güzel bilgileri veren Berfin Başak'a teşekkür ederiz. Bu keyifli röportaj için iyi okumalar dileriz.

ezgi-harmanc

Hayata Yeniden Başlama Sanatı

"Tanrı güneşin her gün yeniden doğmasını sağlayarak bizi mutsuz eden her şeyi değiştirmemiz için bize bir zaman tanıyor. Ancak biz her gün böyle bir zamanın bize atfedildiğini göremiyoruz. Bugünün hem düne benzediğini hem de yarına benzeyeceğini düşünerek yaşıyoruz."

IMG_2425

İstemenin ve Almanın Gücü

İstemenin, almanın gücü ve paylaşımın büyüsüyle zenginleşen hayatı keşfetmek üzerine... ​ Hayat yolculuğunda kendi gücü, kimliği ve öz benliği ile var olmaya ça...
01ebdffe4beadc83402ac23d35ead7bc

Kurumlar Şiddete "Yeter" Demek İçin Neler Yapabilir?

 "Türkiye'de beyaz yakalı kadın çalışanların yüzde 75'i, şiddetin en az bir türüne maruz kalıyor."  Rakamlar bizi korkuturken iş hayatımızda ne gibi çalışmalar oluyor, olmalı? Kurumlarda şiddet konusu nasıl işleniyor? Bu tarz sorularının cevabı için okumaya devam et.

1-1

Merakla Başlamak

 Hayret edebiliriz, sorular sorabiliriz, merakla heyecan duyabiliriz; ancak devamında yapmaya başlamak, burası belki de cesaretimizi sınadığımız, işin zorlayan kısmı. Merakın içindeki çocukça tat bize niyetimizi ortaya koyarak hata yapma kredisi de veriyor, almaya gönlümüz varsa.

ogrenci-motivasyonu-tab-egitim

Kişisel Değerlerin Motivasyona Etkisi

"Peki soru şu? "Beni merkezime ne getirir ya da oradan en az savrulmak için ne yapabilirim?" " Yaşanmışlıktan gelen bir öz motivasyon yazısı sizlerle. Hemen okuyun ve kendinizi bulmanıza yardım etsin.

_SYD1022Kk

Ekin Kimya "İlaçta Kariyer. Çok İyi Gelecek" Zeynep Atabay ile Röportaj

​"Benim için aile geleneklerini devam ettirmek ve sonraki nesillere aktarabilmek, yaptığımız işlerin tüm değer zincirine hâkim olabilmek, inanan bir takım ile çalışıp ülkemize değer yaratmak tüm kararlarımın altyapısı oluşturuyor." Zeynep Atabay ile gerçekleştirilen röportajımız sizlerle. Keyifli okumalar!

56784

Matematik Öğretmeni Gözüyle STEM ve BTHP

​"Matematik bizim ne işimize yarayacak hocam?" Bir matematik öğretmeni olan Halit Tansel Satan'ın STEM hikayesini sizlerle paylaşıyoruz, keyifli okumalar!

nilufer-olmezcan-yoga-binyaprak

Nilüfer Ölmezcan ile Online Çocuk, Yetişkin, Hamile Yogası Deneyimleri

"Her şey zamanında, kararında" felsefesi ile hayatında denge kurmuş olan sevgili Nilüfer Ölmezcan ile pandemide online yoga derslerini konuştuk!

WhatsApp-Image-2020-06-27-at-15.20.4_20200629-110346_1

Bilimi Anlatmak ve Anlamak İçin Çizgi Romanlar

Bilimin hayatımız için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve özellikle hepimizin tanık olduğu Kovid-19 süreci boyunca da önemin artarak devam ettiğini görmekteyiz. Hal böyle olunca bilimsel gelişmelerin detaylarını toplumun her kesimine anlatıp farkındalık yaratmak gerekir. Bu yazı umarım size farkındalık anlamında iyi gelecek!

SemihaYasar

ArGe'de Kariyer: Semiha Yaşar ile Röportaj

SEMPRO Danışmanlık ve Mühendislik Hizmetleri, Makine Yüksek Mühendisi, CM2-P Semiha Yaşar ile Araştırma Geliştirme sektöründe   deneyimleri üzerine kısa bi...
Minimalize

Zinde Kalmak İçin Adım 6: Minimal Yaşa!

​20'li yaşlar bir çok insan için hayat sorgulamaları ve karmaşık düşüncelerle geçer. Psikolojide bu quarter life-crisis, yani çeyrek yaşam krizi diye adlandırılır. Kimisi bu dönemi kendini bulmak için sırt çantasıyla seyahate çıkar, kimisi kendini sorgulama ve yetersizlik kaygısında, kimisi de kurumsal dünyada kendine bir yol çizerek geçirir ve diğerleri de kendine bir cevap bulma yolunda belli aksiyonlar alır.

Dnya-Emeki-Kadnlar-Gn-dl-Treni-_20200701-164526_1

Women In Business Kulüpleri ile Röportaj-Yeditepe Üniversitesi

 Yeditepe Üniversitesi Women in Business kulübü ile güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Keyifli okumalar!

Haydi Binyaprak'lı Ol