Neden STEM?

  Etkili öğrenmenin bir parçası olan STEM eğitimi, öğrencilerin öğrenim sürecinde nasıl bir etkiye sahip? Özlem BEYTEKİN GÜLLE, bu sorunun cevabını kendi deneyimleri ve öğrencilerinin kazanımlarıyla sizin için kaleme aldı. Keyifli okumalar!

    170
    0 yorum
  170
  0 yorum

  Erciyes Üniversitesi' ndeki Paydaşlarımızın Gözünden STEM' de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

  Toplumsal cinsiyet eşitliğinin gün geçtikçe daha da önemli bir konu haline geldiği ve kadın mühendis tabusunun yıkıldığı bu yıllarda kampüste neler olduğuna göz atmak ister misiniz ? Erciyes Üniversitesi'nden paydaşlarımızın yaptıkları çalışmalar, potansiyelimizi ortaya çıkarmak için sponsorluğa değil, iyi bir mentore ihtiyacımız olduğunu gösteriyor. Her ne kadar hala işe alımlarda kadın olmanın dezavantajını yaşıyor olsak da iyi bir mentor ve bilinçli mentiler ile kampüs ve iş yaşamındaki tüm eşit olmayan olguları yıkabiliriz.

  Öğrencilerin nelere ihtiyaç duyduğunu ve farkındalık yaratmak için asıl onların neler düşündüğünü merak ettik. Erciyes üniversitesindeki öğrencilerin  katıldığı anket ile Erciyes Üniversitesi'ndeki paydaşlarımız STEM'de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği hakkındaki çıkarımlarını yazdılar. Keyifli okumalar!

    208
    0 yorum
  208
  0 yorum

  ÇEVRE DOSTU STEM

  STEM Lider Öğretmeni Dr. Cansu Olguner öğrencilerine hazırlamış olduğu STEM Ders Planı ile onlara çevre bilincini nasıl kazandırdığını sizler için anlatıyor. Keyifli okumalar !

    185
    0 yorum
  185
  0 yorum

  GELECEĞE YATIRIM

  21. yüzyıl mesleklerinin istediği çok yönlü, üretken, yaratıcı bireyler yetiştirmek için öne çıkan STEM eğitimini, alanın içinden Ezgi Öğretmen'le birlikte tanıyoruz. Keyifli okumalar !

    284
    0 yorum
  284
  0 yorum

  Bir STEM Öğretmeni Olmak

  STEM ve Çocuk

  Eskişehir Bahçeşehir Koleji'nden Okul öncesi Zümre Başkanı Canan Bektan sizlere STEM Çocuk macerasını anlattı. Siz de hem STEM Jr. nedir öğrenin hem de bu değerli deneyimin sonuçlarından ilham alın! Keyifli okumalar...

    515
    0 yorum
  515
  0 yorum

  Keşif Dünyası “STEM Jr.”

   Anaokulu Zümre Başkanı Gizem Sarıca'nın okul öncesi dönemde çocuklara uygulanan STEM Jr. programının detaylarını paylaştığı, erken yaşta bu eğitimi almalarının yararlarını ve çocukların keşif dünyalarını nasıl geliştirdiğini anlattığı yazısını sizlerle buluşturduk. Keyifli Okumalar!  

    449
    0 yorum
  449
  0 yorum

  İçimizdeki Çocuk

  Uğur Okullarından Fizik Öğretmeni Sevgi Cansu Aydalga'nın STEM macerasını yazdığı bu yazımızı kaçırma! İçindeki çocuğu kaybetmeyen Sevgi hanımın hikayesi. Bu yazıdaki deneyimlerden ilham almanız dileğiyle... Keyifli okumalar!

    414
    0 yorum
  414
  0 yorum

  Kara Tahtadan Başlayıp Teknolojik Öğretmen Olmak

  Bir STEM öğretmeni olan Sercan Efe'nin, STEM öğretmeni olma yolculuğunu okuyoruz... 

    672
    0 yorum
  672
  0 yorum

  BİR ÖĞRETMEN SONATI

  "Hayatın içinde yerini almayan eğitimi boşuna uğraş sayarım. Hani, boşa dönen avara kasnak misali…"Hayatım Eğitim, Enver Yücel "Baksana…" diyor iç ses, bak...
    1121
    0 yorum
  1121
  0 yorum

  inTeach Portalı Nedir?

  STEM: Bütünleşik Öğretmenlik Bilgi ve Becerileri Projesi'nin resmi internet sayfası inTeach nedir? Ayrıntılar yazıda...

    952
    0 yorum
  952
  0 yorum

  STEM Ders Planı Yarışması Nedir?

  STEM Ders Planı Yarışması hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı okumaya devam et!

    2503
    0 yorum
  2503
  0 yorum

  STEM ile Çocuklar Hayata Hazırlanıyor

  STEM'in çocukları hayata hazırladığını düşünüyoruz. Nasıl mı? Öğrenmek için okumaya devam et!

    1480
    0 yorum
  1480
  0 yorum

  STEM Sohbetleri: Fadime Coşkun ile ErkenSTEM’i Konuştuk

  ErkenSTEM öğretmeni Fadime Coşkun ile erken yaş STEM uygulamalarını, STEM öğretmenliği yapmak isteyenler için tavsiyelerini, öğrencileriyle tecrübelerini konuştuk.
    1528
    0 yorum
  1528
  0 yorum

  Ağaç Yaşken Eğilir: STEM Yolculuğum

  ​"Hatırlıyor musunuz," diye soracak olurlarsa, en çok yolculuk anılarımızı hatırlarız. Molaları hatırlarız, hoş sohbetleri hatırlarız. Molalarda tadılan lezzetler uzun süre hafızalarımızdan silinmez. STEM eğitimi ile tüm gençlerimizin hayatlarına dokunduğumuzu hissedebiliyorum.

    1759
    0 yorum
  1759
  0 yorum

  Matematik Yeni Bir Deterjan Mı?

  Ürün geliştirme, sorun çözme matematiğin doğasında var. Peki boş bir mideyle matematiğin doğuşu arasında nasıl bir ilişki var? Öğrenmek için okumaya devam et!
    2291
    0 yorum
  2291
  0 yorum

  STEM Yolculuğunda Biriktirdiklerim

  STEM yolculuğuna başlangıcım, her yolculukta olduğu gibi yoğun merak duygusu barındırıyordu. Bu yolculukta neler yaşadığımı öğrenmek için okumaya devam et!

    3112
    0 yorum
  3112
  0 yorum

  STEM ile Kariyerime Verdiğim Yön

  Uğur Okulları STEM Bölüm Başkanı Burcu Tanrıverdi Celep STEM öğretmenliği ve STEM eğitimi ile ilgili soruları cevapladı ve STEM yolculuğunu bizimle paylaştı!
    1815
    0 yorum
  1815
  0 yorum

  Ben Bir ErkenSTEM Öğretmeniyim

  Öğretmenlik mesleğini seçmemin en büyük sebebi öğretme aşkıydı. Öğretmeyi sevdiğim gibi araştırıp yeni şeyler izlemeyi, denemeyi seviyordum. Devamı yazımda!
    1544
    0 yorum
  1544
  0 yorum

  STEM İle Gelişmek Ve Geliştirmek

  STEM Junior ile küçük kalplere hitap etmeyi ve onların uçsuz ve muhteşem dünyalarına ulaşmayı başardım. Yazımda bu mükemmel dünyadan kesitler bulabilirsin.

    1896
    0 yorum
  1896
  0 yorum

  21. Yüzyıl Eğitim Anlayışı: STEM-FeTeMM

  Bilgi yoğunluğu ve sınav odaklı eğitim sistemi yerine, 21. yüzyılın eğitim sistemi; öğrencinin yaparak ve yaşayarak öğrenmesini sağlayan STEM-FeTeMM ile tanış!

    2646
    0 yorum
  2646
  0 yorum
  © 2021 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.