Yönetim Kurulunda Kadın Derneği (YKKD)

  Yönetim Kurulunda Kadın Derneği nedir? Kadın liderleri nasıl destekler? Programları nelerdir? Soruların cevapları ve daha fazlası bu yazımızda. Keyifli okumalar!

  Xsights-TurkishWIN-TED Üniversitesi'nin Kadın ve İstihdam Konulu 2024 Araştırma Sonuçları

  Toplumsal cinsiyet eşitliği, günümüzde hâlâ birçok ülkede tartışılan ve üzerinde çalışmalar yapılan bir konudur. Kadınların istihdamı, eşit fırsatlar ve cinsiyet temelli mitler gibi konular, bu alandaki önemli sorunlardan bazılarıdır. "Kadın ve İstihdam Araştırması", Türkiye'de kadınların istihdam durumunu ele alarak, çeşitli mitleri ve değerleri sorgulayan kapsamlı bir çalışmadır. Bu araştırma, cinsiyet eşitliği ve kadın istihdamı konularında farkındalık yaratmayı hedeflemektedir. Detaylar yazımızın devamında! 

  Kadını Güçlendirme İlkeleri (WEPS)

  Kurumunuzda toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak ve kadını güçlendirmek istiyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, önerimiz iyi bir araştırmadan sonra, size iyi bir yol haritası çıkaracak bir programa katılmaktır.  

  Ufuk Kardaş ile “İş'te Eşitlik”

  UPS Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Ufuk Kardaş ile işte eşitlik ve kadının iş hayatındaki yeri üzerine yaptığımız röportaj için yazımızı okumaya devam et!

  Ahmet Aydemir ile “İş’te Eşitlik”

  Dr. Ahmet Aydemir ile 'işte eşitlik ve kadının iş hayatındaki önemi' hakkında yaptığımız röportaj için yazımızı okumaya devam et!

  Kurumsal Değişim İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eylem Planları: SAGE Projesi Örneği

   Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma Merkezi'ni ve SAGE Projesine dair yazımız dileriz herkese ışık tutar...

  Kurumsal Hayatta LGBTİ+ Çalışanların Durumu

  Hayatın her alanında maruz kalınan ayrımcılıklardan, belki de en alışık olduğumuz konulardan birisi kurumsal hayattaki ayrımcılık. Bir de LGBTİ+ 'lı bireyleri düşünün, hayatta bir şeyler yapabilmek için kimliğini gizli tutmaya çalışanları.... Bu yazımızda kapalılık stratejisinden, şirketlerin yaptığı araştırma sorularından ve önemli bir anketten bahsettik. Daha adil olabilmek ve bazı şeylerin farkına varabilmek için okuma yolculuğunu başlatalım. Keyifli okumalar!

  Tüm Araştırmalarda Mükemmeliyet İçin Toplumsal Cinsiyet Perspektifi GenderEX

   GenderEX nedir? Proje amaçlarını, hedeflerini ve daha fazlasını öğrenmek için yazımızı sakın kaçırmayın! Keyifli okumalar!

  Bezdiri veya Bir Başkası Sonumuz Mahkeme Olmak Zorunda Mı?

  Mobbing (Bezdiri) konusunda başlattığımız yazı serisi içerisinde mahkemeye gitmeksizin sorunun çözülmesi için oluşturulmuş İş yeri Arabulucuğu ve Ombudsluğu mekanizmaları hakkında Dr. İdil Elveriş yazdı. İyi okumalar! 

  Tüm İşletmeler İçin Cinsel Ve Cinsiyete Dayalı Taciz Ve Saldırıya Karşı Araç Seti

  Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma Merkezi, yayınladığı "Cinsel ve Cinsiyete Dayalı Taciz Ve Saldırının Haritalandırılması Araç Seti: Türkiye'deki Üniversiteler için Araç Seti" ile cinsel taciz ile ilgili kurumsal politikalara uyarlanabilecek bir rehber sunuyor. İyi okumalar...

  Kurumlar da "Şiddete Sıfır Tolerans" Demeli

  Yazımızda kurumların "şiddete sıfır tolerans" politikasından ve bu şiddetin çözümüne dair önerilerin paylaşıldığı BinYaprak canlı yayınından bahsedeceğiz. Keyifli Okumalar!

  Mobbing'i Tanıyalım

  Bu yazımızda kurumda şiddetin en belirgin ve yaygın hali olan "mobbing" konusunu masaya yatırıp kapsamını, nasıl gerçekleştiğini ve mobbingin önlenmesi konusunda neler yapılabileceğini anlatacağız. 

  İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı: Garanti BBVA’dan İyi Uygulama

  "Türkiye'de beyaz yakalı kadın çalışanların yüzde 75'i, şiddetin en az bir türüne maruz kalıyor." Kurumda "şiddete sıfır tolerans" politikasıyla bu toplumsal problemin çözümüne katkı sağlamak isteyenlere yönelik yazı serimizde bu ay Garanti BBVA liderleriyle kısa bir söyleyişimiz var. Harekete geçmen ve kurumunu harekete geçirmek için o gün bugün!

  Beş adımda Aile İçi Şiddete Yeter Deyin yazımızı okuduysanız Garanti BBVA'nın iyi uygulamalarını biliyorsunuz. Daha derine inelim dedik ve Garanti BBVA İnsan Kaynakları Direktörü İlke Badraslı Temel ile bir kısa söyleşiyi ve aldığımız tüyoları paylaşmak istedik!

  Enerji Sektöründe Kapsayıcılık Ve Fırsat Eşitliği - EBRD

  Enerji Sektöründe Kapsayıcılık ve Fırsat Eşitliği panelimizin videosu yayında! Dileriz bu video size #ilham verir! 

  Kadın-Erkek Eşitliğini Yaratmak Zorundayız! - (Yönetim Kurulu Başkanı) - Ahu Serter

  Farplas Yönetim Kurulu Başkanı Ahu Serter ile kariyer yolculuğu hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #kariyer planlamanızda size il...

  "Babalık İzni” Bilinirliği Ve “İş Paylaşımı”

  BinYaprak ile Xsights iş birliğiyle gerçekleştirilen "Babalık İzni" bilinirliği ve "İş Paylaşımı" konularındaki araştırmanın sonuçları çok çarpıcı! Araştırma so...

  Kadın Liderlik Platformu Nedir?

   Kurucumuz Melek Pulatkonak ve UPS Türkiye İşçi İlişkileri Müdürü Özge Yılancıoğlu Erol ile Kadın liderlik Platformu hakkında konuştuk. Özge Yılancıoğlu Er...

  Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Şirketlerin Rolü

  Kurumda Fırsat Eşitliği programımızın konukları ‪Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı Projesi Proje Yönetici...

  Leyla Alaton: Kadın Kendi Parasını Kazanmalı!

  ''Kadın kendi parasını kazanmalı.'' diyen Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton ile kendi hikayesini ve #çalışankadın olmayı konuşuyoruz.  Siz i...

  Elif Çelik: Hem Seferden Hem Zaferden Sorumlu Olun!

  Eskişehir'de doğan Elif Çelik, 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun oldu. İş yaşamına 1992 yılında Deva Holding'de Ürün Müdürü olar...

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.